Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Svit podpísal Američana Craiga Fortha

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 22:00

Svit - Včera podpísal bronzový celok uplynulej sezóny extraligy basketbalistov Chemosvit Svit jednoročnú zmluvu s americkým podkošovým hráčom Craigom

Forthom (na snímke vľavo so snúbenicou Amandou). 213 cm vysoký a 127 kg vážiaci pivot pochádza z Albany (severne od New Yorku). V roku 2003 sa stal víťazom NCAA, kde štyri sezóny pôsobil v klube University Syracusy. 22-ročný Američan priletel na Slovensko so snúbenicou Amandou a už v utorok večer a v stredu absolvoval s družstvom prvé zoznamovacie tréningy.

Počas posledných troch sezón sa vždy objavil v All stars celej súťaže NCAA. Keďže na Slovensko prišiel so svojou snúbenicou, myslím si, že mu nebude smutno. Chalani ho v šatni prijali veľmi veselo. Je tu nová generácia chlapcov, ktorí komunikujú v Angličtine, takže to bol plynulý prechod. Zatiaľ mu prezývku nevymysleli, ale myslím si, že ho to čoskoro čaká. Očakávame od neho predovšetkým to, že bude na ihrisku odvádzať najmä tú špinavú robotu. Na tréningu som však zistil, že je aj veľmi schopný zakončovateľ, aj keď len z podkošových pozícií. Pod košom si však dokáže veľmi dobre vyčistiť priestor, povedal nám predseda BK Chemosvit Svit Peter Ferjanček. Zajtra by sa už nová akvizícia mohla predstaviť v šlágri kola v Handlovej, dotiahnuť je však ešte potrebné nejaké formality.

Pevne dúfam, že tam nebude žiaden zádrheľ, pretože to máme predrokované a zajtra manažér klubu odchádza do Bratislavy na SBA, odkiaľ by sa mal vrátiť s licenciou, uviedol včera P. Ferjanček. Ako na tlačovej konferencii uviedol C. Forth, jeho cieľom je dostať sa do NBA. Okrem ponuky zo Svitu o jeho služby prejavili záujem i dva turecké a jeden cyperský klub. Nakoniec sa rozhodol pre európske pôsobenie na Slovensku.

Je tu dosť zima, ale prvé dojmy sú dobré. O slovenskom basketbale nemám takmer žiadne informácie, ale viem, že Svit je kvalitný celok, ktorý pomýšľa na najvyššie méty. Ja som tu pre to, aby som mu pomohol ich naplniť, povedal urastený hráč, ktorého najobľúbenejším klubom v NBA je Miami Heat. Aj keď s novými spoluhráčmi nemá problém dohovoriť sa po Anglicky, ako povedal, s manažérom klubu Vladimírom Mlynským už absolvoval niekoľko lekcií slovenčiny.

Už viem povedať ďakujem, prosím, vpravo a vľavo, s úsmevom podotkol C. Forth. V USA doposiaľ šoféroval len s plnoautomatickou prevodovkou a tak je jeho ďalšou úlohou naučiť sa preraďovať rýchlosti manuálne. Ďalšou vecou, ktorú je ešte potrebné doriešiť, je predĺžiť Craigovi posteľ, lebo ako povedal, zhruba 30 cm nôh mu z nej trčí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.