Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svit Lipany 3:1 (0:1)

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Svit Podtatranci zacali stretnutie dost zakríknuto a hostia ich potrestali už v 5. minúte, ked Štefan múrom tecovanou strelou z priameho kopu k

pravej žrdi otvoril skóre zápasu. Domáci boli dlho zaskocení, viazla im kombinácia i rozohrávka v strede pola. V 18. minúte Sabo pošteklil hostujúceho brankára, ale ten bol pozorný. Po tomto momente Svitania ožili, ale v útoku stále nedokázali nic vymysliet. V 40. minúte hostujúci Franta zbytocne po inkasovanej žltej karte ešte sotil súpera a po následnej cervenej musel íst predcasne pod sprchy. Do kabín však išli hostia napriek tomu s jednogólovým náskokom. Hned v úvode druhého polcasu mohol vyrovnat skóre B. Malický, ale zblízka minul hostujúcu svätynu. Z následného rohového kopu sa dostali do dobrej šance hostia a až Krišanda z bránkovej ciary odvracal nebezpecenstvo. V 54. minúte sa Svitanom konecne podarilo zúžitkovat pocetnú výhodu a Kubesa po rohu Oprondeka peknou hlavickou vyrovnal skóre. O štyri minúty neskôr však Vitko zatiahol záchrannú brzdu až v poslednom možnom momente a po faule na hostujúceho útocníka, ktorý sa rútil sám na brankára Marušáka, videl taktiež cervenú kartu. Domácim kolektívom to však neotriaslo a v 63. minúte už po prvýkrát viedol, ked exportne spoza šestnástky trafil Sabo priamo do šibenice. V závere už hostia na zvrat nemali dostatok psychických ani fyzických síl a definitívne ich mohol "pochovat Oprondek, avšak namiesto zakoncenia zbytocne po presnej prihrávke od Kubesu sa snažil o spracovanie lopty. V 89. minúte sa však dostal do sólového nájazdu na Križalkovica Sabo a svojim druhým gólom v zápase specatil zaslúžené vítazstvo hostitelov.

Góly: 63. a 89. Sabo, 54. Kubesa 5. Štefan. Pred 350 divákmi rozhodoval Slimák, ŽK: Oprondek Franta 2, CK: Vitko Franta. SVIT: Marušák Kaprál, Krišanda, Vitko B. Malický, Kubesa, Gajan (90. Kuruc), Sabo, Koch M. Malický (90. Palušák), Oprondek. LIPANY: Križalkovic Verbovský, Šuhaj, Molcan, Štefan Franta, Šott, Guzy (56. Príhoda), Džamarat (60. Seman) Angelovic, Jacko (60. Turák).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.