Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Svit je už tri zápasy bez streleného gólu

Opäť bez gólu. Svit vyšiel gólovo i bodovo znovu naprázdno. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 25. aug 2013 o 22:00

Už v treťom zápase v rade nedokázali streliť gól futbalisti FK Svit.

Po domácej prehre s Vysokými Tatrami (0:3) a porážke v Plavnici (0:2) nestačili včera ani na MFK Slovan Giraltovce, ktorému podľahli na svojom ihrisku 0:1.

SVIT. O výsledku sa rozhodlo už v 13. minúte, v ktorej skóroval hosťujúci Stanislav Pankuch.

„Je to už tretia prehra v rade s tým, že sme nedali ani gól. Na mladých chlapcov, ktorých máme v kádri to doľahlo a musíme ich nejako naštartovať. V prvom polčase sme mali štyri čisté šance, ktoré sme však nepremenili. Kto nedá gól, prehrá,“ konštatoval jeden z dvoch trénerov Svitu Viliam Nemčko.

Úvod do súťaže Sviťanom vyšiel, keď po dvoch kolách boli s plným bodovým ziskom na čele tabuľky. Momentálne sú však hráči v poriadnom hernom útlme.

„Prvé dve kolá by som nazval zázrakom. Do súťaže sme vstupovali po štyroch tréningoch a s entuziazmom a nasadením sme dokázali úvodné dva súboje vyhrať. Teraz sa už ale naplno prejavuje to, že toto mužstvo je dlhodobo slabšie trénované. Trošku sme hráčov zaťažili a zrejme sme tam urobili chybu,“ poznamenal Nemčko, ktorý vie, že teraz je potrebné mužstvo naštartovať k obratu.

„Všetko sú tu mladí chlapci, ktorí hrajú jeden deň dobre a na druhý už celkom ináč. Je to ťažké, musíme mať s nimi trpezlivosť a musíme bojovať. Teraz nás čaká Svidník, ktorý je z našej kategórie. Verím, že sa konečne chytíme a zlomíme to,“ dodal Nemčko.

Prelomili nepriaznivú tradíciu

Hostia z Giraltoviec po dlhom čase bodovali vo Svite naplno, čo ocenil aj ich klubový manažér Jozef Mati.

„Tradícia naznačovala, že Giraltovce tu vo Svite dlho nevyhrali. Preto sme radi, že sa nám to konečne podarilo. Prišli sme tu s cieľom vyhrať, nakoľko Svit omladil káder. Starší hráči v klube skončili, ostali iba Jambor, Badzík a brankár Frank. Chlapci potvrdili, že vonku sa nám hrá lepšie ako doma. Mali sme aj trochu šťastia, nakoľko domáci trafili žrď. Umnou hrou v druhom polčase sme si podľa mňa víťazstvo plne zaslúžili. Svit si v ňom nevytvoril ani jednu šancu, my sme mali dve. Klobúk dolu pred chlapcami. Víťazstvo patrí trénerovi Gáborovi, ktorý pracoval s mužstvom veľmi dobre. Je to hlavne jeho zásluha,“ uviedol Mati.

So vstupom do sezóny sú v Giraltovciach spokojní. „Hodnotíme ho pozitívne. Začiatok nám nevyšiel, nakoľko nám v ňom chýbali traja hráči. Po ich návrate sme chytili sériu troch víťazstiev za sebou. Naším cieľom je skončiť v súťaži do šiesteho miesta,“ uzavrel Mati.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.