Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Svit dominoval v podtatranskom derby

Jednoznačná záležitosť. Svit dominoval v podtatranskom derby. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 10. jan 2016 o 23:00

Zdrvujúci nástup do druhého polčasu rozhodol o jednoznačnom triumfe basketbalistov Svitu proti Spišiakom.

Zdrvujúci nástup do druhého polčasu rozhodol o jednoznačnom triumfe basketbalistov Svitu v podtatranskom derby súboji proti Spišiakom. Domáci vyhrali tretiu štvrtinu o 25 bodov (34:9) a bolo vymaľované.

SVIT. Zverenci trénera Juga nastúpili na zápas v pozmenenej zostave. Chýbali v nej zranení Petrucelli a Bakare, ktorých čaká operácia.

Naopak, do tímu pribudli Umipig a Bradley a obom premiéra v novom drese vyšla.

Bradley bol s 22 bodmi najlepším strelcom duelu, rozohrávač Umipig pridal k 17 bodom štyri asistencie a umne dirigoval hru.

„Odchodom Petrucelliho a Bakareho sme prišli o najlepšieho strelca i doskakujúceho hráča. Prišli dvaja noví hráči, ktorých skutočné kvality sa ukážu v nasledujúcich stretnutiach. Umipiga poznáme z Komárna, Bradleyho musíme viac spoznať,“ povedal tréner Svitu Rudolf Jugo.

Jasný triumf nad trápiacim sa rivalom nechcel preceňovať. „Vedeli sme, že je našou povinnosťou toto stretnutie vyhrať. Je potešiteľné, že sme to zvládli v tomto štýle. Svoje mužstvo môžem pochváliť, odviedlo kvalitnú prácu. Súpera rešpektujeme, ale až ďalšie zápasy nám nastavia reálne zrkadlo,“ zdôraznil Jugo.

„Pred zápasom sme si povedali, že toto stretnutie musíme vyhrať. Bolo dôležité najmä po mentálnej stránke, lebo v tejto sezóne nemáme veľa víťazstiev. Odišli nám dvaja hráči, prišli dvaja noví, s ktorými sa potrebujeme zohrať a dostať ich do nášho systému. Prvý polčas bol vyrovnanejší, v druhom sme súpera zlomili. Sme radi, že sme si zahrali viacerí Slováci, užívame si na ihrisku každú minútu. Keďže stovka padla na mňa, určite budem musieť chalanom niečo zaplatiť,“ povedal pivot Iskry Svit Martin Bachan.

Domácich chceli prekvapiť

Hostia, ktorí stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v sezóne bojovali, čo im sily stačili. Po prvom polčase bolo ich manko 13 bodov, čo nie je nedostižná méta.

Po zmene strán však nezachytili mohutný nástup Iskry, ktorá ich doslova zmietla z palubovky.

V záverečných desiatich minútach sa tak stretnutie viac-menej už iba dohrávalo. Konečný výsledok (108:66) nepotrebuje ďalší komentár.

„Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý. Škoda, že sme nepremenili niekoľko voľných striel, boli by sme bližšie k súperovi. V druhom polčase akoby sme prestali hrať, bolo to bez záujmu. Potom sa to už len dohrávalo,“ bilancoval tréner Spišskej Novej Vsi Dávid Demečko.

Jeho zverenci stále márne čakajú na prvé víťazstvo v sezóne. „Pribúdajúce prehry nám na pohode nepridávajú, chlapci ale vedeli, do čoho ideme. Musíme bojovať za každého stavu. Ja verím, že minimálne jeden zápas v sezóne vyhráme. Prajem to chlapcom aj našim divákom,“ dodal Demečko.

„Domácich sme chceli prekvapiť. V prvom polčase to bolo z našej strany celkom okej. Držali sme sa, pokiaľ sme vládali. V tretej štvrtine však domáci za dve minúty natiahli náskok na 20 bodov. Potom sa ukázalo, že kvalitatívne bol Svit na inej úrovni. Zápas sa hrá 40, nie 20 minút. Určite máme všetci v podvedomí, že stále čakáme na prvé víťazstvo,“ konštatoval najskúsenejší hráč Spišskej Novej Vsi Vladimír Hovaňák.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.