Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Svit chce v Prievidzi ďalšie víťazstvo

Výborný vstup. Svit začal sezónu vo veľkom štýle. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 24. okt 2013 o 00:00

Výborný vstup do sezóny majú za sebou basketbalisti Iskry Svit. Po úvodných piatich kolách majú na konte štyri víťazstvá.

Výborný vstup do sezóny majú za sebou basketbalisti Iskry Svit. Po úvodných piatich extraligových kolách majú zverenci amerického trénera Davida Solomona na svojom konte štyri víťazstvá a iba jedinú prehru. Tú utŕžili hneď v úvodnom kole na palubovke Banskej Bystrice. Odvtedy ťahajú sériu štyroch víťazstiev.

SVIT. Po troch domácich triumfoch (Handlová, Inter, Spišská Nová Ves) uspeli „medvede“ aj v sobotu v Komárne, kde vyhrali 85:83. Včera mali voľný žreb, najbližšie sa predstavia v sobotu v Prievidzi.

„Sám som bol zvedavý na zápas v Komárne, lebo dovtedy sme vyhrali iba tri domáce súboje a stretnutie v Banskej Bystrici nám absolútne nevyšlo. V Komárne sa vyhráva ťažko, my sme ale opäť predviedli kolektívny výkon. Zvládli sme aj koncovku, takže sme spokojní. Teraz nás čaká ďalší ťažký duel v Prievidzi,“ povedal na margo zápasu v Komárne rozohrávač Iskry Svit Martin Míčka.

Pod cenné víťazstvo svojho tímu sa pričinil výraznou mierou, keď za 18 minút strávených na ihrisku zaznamenal 18 bodov, keď premenil šesť z ôsmich trojkových pokusov.

„Do každého zápasu idem s tým, že chcem pomôcť tímu. Moju rolu pochopili tréner i spoluhráči, ktorí poznajú moju silnú stránku. Asi najviac sme zohratí s rozohrávačom Wesleym Channelsom, ktorý mi pripravuje také pozície, že je hriech ich nepremeniť,“ pochvaľuje si Míčka.

Spolu už od letnej prípravy

V uplynulej sezóne Sviťanom úvod absolútne nevyšiel. Teraz je to presne naopak. Podľa Míčku je to určite aj tým, že družstvo je pohromade prakticky už od začiatku letnej prípravy.

„V uplynulej sezóne sa v družstve vystriedalo strašne veľa hráčov. Nedá sa fungovať, keď každé dva týždne príde nový hráč. Teraz sme až na Tyronna McNeala, ktorý prišiel neskôr, boli už od augusta všetci spolu. Už na turnajoch počas letnej prípravy sme sa javili ako dobrý tím. Sme radi, že vstup do sezóny nám vyšiel,“ ozrejmil skúsený rozohrávač.

Čaká ich úplne nová Prievidza

V sobotu by Podtatranci v Prievidzi radi natiahli svoju víťaznú sériu.

„Naše sebavedomie určite išlo hore. Prievidza má kompletne nový tím, skúseného trénera, takže nevieme, čo nás tam čaká. Musíme hrať svoju hru, rýchlo, kolektívne, čo je naša zbraň. Ideme od zápasu k zápasu, nepozeráme sa na to, s kým hráme,“ poznamenal Míčka, podľa ktorého je výhodou, že aj pred súbojom v Prievidzi majú Sviťania viac času na prípravu.

„Určite je to lepšie. V nedeľu a pondelok sme mali voľno, čo nám určite prospelo z pohľadu regenerácie. Od utorka sa už pripravujeme na sobotňajší zápas v Prievidzi,“ dodal Martin Míčka.Súvisiace články