Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Svit čaká derniéra pred play-off v Leviciach

Záver základnej časti. Svit sa predstaví v Leviciach. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 23. feb 2016 o 23:00

Basketbalisti Iskry Svit meno svojho súpera v prvom kole vyraďovacej časti ešte nepoznajú.

Najvyššia basketbalová súťaž mužov Eurovia SBL pomaly speje k záveru základnej časti. Súboje o čo najlepšie umiestnenie pred play-off naberajú na obrátkach.

SVIT.

Stále existujú tri možnosti. Ak skončia medvede po dlhodobej časti v tabuľke na siedmom mieste, v play-off vyzvú Inter Bratislava. Keď budú na šiestej priečke, sily si zmerajú buď s Levicami, alebo s Komárnom.

O všetkom rozhodne dnešný dohrávaný zápas medzi Karlovkou Bratislava a Komárnom a sobotňajšie posledné kolo základnej časti.

Iskra sa v ňom predstaví na palubovke Levických Patriotov, s ktorými sa možno stretne aj v play-off.

„Pripravili sme sa veľmi zodpovedne, chceli sme vyhrať. Viac ako tri štvrtiny sme držali so súperom krok. Žiaľ, potom sme v priebehu jednej minúty prišli o dvoch zranených hráčov Younga a Božoviča. Od tohto momentu mala Prievidza hru pod kontrolou. Odohrali sme celkom dobrý zápas, hoci tam bolo stále veľa celkom zbytočných stratených lôpt. Teraz sa už musíme skoncentrovať a pripraviť na posledný zápas základnej časti v Leviciach,“ povedal po sobotňajšej domácej prehre s Prievidzou (68:80) tréner Svitu Rudolf Jugo.

Baníci si zaistili prvenstvo

Baníci z Prievidze si víťazstvom pod Tatrami zaistili prvé miesto po základnej časti.

„Chýbal nám kapitán Marič, sme šťastní, že sme vyhrali. Bol to ťažký zápas, Svit má dobrú formu, my sme sa trápili. Zaspali sme začiatok, tréner nás musel cez prestávku vyhecovať. Hrali sme veľmi zle, šťastie bolo, že domácim nepadalo. Sme radi, že vyhrávame takéto tesné duely. Bola to dobrá previerka pred play-off. Máme prvé miesto, ktoré sme si zaumienili,“ skonštatoval po súboji vo Svite hráč Prievidze Richard Körner.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.