Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Svit bez problémov, aj Kežmarok zabodoval

Sportnet|Publikované 17. sep 2008 o 00:00

Kľušov - Kežmarok 1:1 (1:0)Po obojstranne vyrovnanej prvej štvrťhodine vystupňovali tempo hry Kežmarčania a po pekných kombinačných akciách si

Kľušov - Kežmarok 1:1 (1:0)

Po obojstranne vyrovnanej prvej štvrťhodine vystupňovali tempo hry Kežmarčania a po pekných kombinačných akciách si dokázali vytvoriť viacero vyložených gólových príležitostí, no najmä Groman, Bednarčík a Semivan sa vo finálnej fáze nedokázali presadiť. Postupom času však domáci tempo hry zvýšili a tesne pred odchodom do kabín sa im podarilo z minima vyťažiť maximum, keď obrana hostí nestačila odvrátiť loptu do bezpečia a Guliga umiestnenou strelou prekonal inak dobre chytajúceho Tokarčíka. V záverečnej štvrťhodine sa Kľušovčania viac-menej zamerali len na udržanie víťazstva, čo sa im stalo osudným. Hostia zo svojej aktivity pohrozili najprv Bednárom a hneď na to Precákom, ktorí mali vychýlenú mušku. Zaslúžený gól sa ale Podtatrancom predsa len podarilo zaznamenať v 80. minúte, keď po priamom kope Kubička vsietil zaslúžený gól Precák. Hostia si mohli domov odviesť aj tri body, no doplatili na trestuhodné zahadzovanie gólových príležitostí aj v samom závere, ktoré domáci zadáci iba s námahou odvrátili do bezpečia.

Góly: 42. Guliga - 80. Precák. Pred 250 divákmi rozhodoval Glova, ŽK: Guttek - Precák. KEŽMAROK: Tokarčík - Vida, Kubičko, Rams (70. Pokrivčák), R. Novák - Šupala, M. Novák, Precák, Semivan (60. Bednár) - Bednarčík (85. Gáborčík), Groman.

(mdc)

Svit - Kračúnovce 3:1 (2:0)

Od úvodného hvizdu hlavnej rozhodkyne mali réžiu hry vo svojich rukách Sviťania. Tí sa s chuťou pustili do svojho súpera a chceli ho položiť na lopatky čo najskôr. Ako prvý pohrozil dvoma nebezpečnými hlavičkami Jambor, ale sieť nerozvlnil. Nepodarilo sa to ani Troppovi a až po štvrťhodine hry išli domáci zaslúžene do vedenia, keď po Pekarčíkovom rohovom kope si najvyššie vyskočil Hudač a peknou hlavičkou do šibenice nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Hostitelia hrali kombinačne a naďalej diktovali tempo hry. Gólové príležitosti však naďalej zahadzovali. V 26. minúte vystrelil z 22 metrov Pekarčík a trafil presne k žrdi - 2:0. Hostia sa pred domáceho gólmana prakticky vôbec nedostávali. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Svit bol stále aktívny, ale Hudač, Jambor, ani Tropp tutovky nepremenili. Až v 69. minúte nacentroval Pekarčík loptu Budzákovi priamo na hlavu a ten zvýšil na rozdiel triedy. Po tomto momente sa domáci uspokojili a prestali hrať. Hostia ožili, vycítili šancu a v 87. minúte sa im po chybe domáceho Vitka a samostatnom nájazde podarilo zaznamenať čestný úspech.

Góly: 16. Hudač, 26. Pekarčík, 69. Budzák - 87. M. Peršeľ. Pred 250 divákmi rozhodovala Lešková, ŽK: Hudášek (Kračúnovce). SVIT: Marušák - Vitko, Jina (75. Medvec), Kostolník, Jarkuliš - Jambor, Krišanda (70. Koch), Budzák, Pekarčík - Tropp, Hudač (75. Diabelko).

(riso)

Ľubica - Fintice 0:1 (0:1)

Hostia sa od úvodu zamerali na prehustenú obranu, proti ktorej sa Ľubičania ťažko presadzovali. Až v 28. minúte sa vo veľkej šanci ocitol domáci M. Kaprál, ale zo siedmich metrov prestrelil. Domáci pridali a už o dve minúty neskôr hlavička M. Sovu z piatich metrov len tesne minula bránku Fintíc. Silnú päťminútovku Podtatrancov podčiarkol znova M. Sova, no opäť zakončil nepresne. Potvrdilo sa nepísané pravidlo nedáš-dostaneš a hostia v 35. minúte udreli. Pri svojej prvej šanci sa Žemličkova tečovaná strela zastavila až v domácej sieti a hostia nečakane viedli. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci mali prevahu, ale v 50. minúte skončila lopta po strele M. Kaprála na brvne. V 65. minúte V. Zavacký taktiež neskóroval, keď loptu zle trafil. Hostia bránili svoje vedenie, spoliehali sa na brejky a aj záverečný tlak Ľubičanov prečkali a zaknihovali cenné víťazstvo.

Gól: 35. Žemlička. Pred 100 divákmi rozhodoval Uharček, ŽK: L. Harčár, Mochňák (obaja Fintice). ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Krempaský, J. Sova, Marhefka - Vojtánek, L. Kaprál, Kalafut, K. Zavacký (50. V. Zavacký) - M. Kaprál, M. Sova.