Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Sviničanom to na konci roku šliape

Sportnet|19. dec 2008 o 00:00

SVINICA. Mladým futbalistom Štartu Svinica posledný mesiac v roku pristane. Počas víkendových dní absolvovali niekoľko turnajov rôznych vekových

kategórií a zo všetkých sa vracali ovenčení najcennejšou trofejou - prvenstvom. Najprv dominovali chlapci ročníka nar. 1999 a mladší, ktorí triumfovali v Prešove na Safi Atak cupe. Tréner svinickej omladiny Vladimír Martaus si výkony svojich zverencov pochvaľoval: "Stretli sme sa s rovesníkmi tradičných regionálnych klubov a naši chlapci sa ich nezľakli. Postupne zdolali rovesníkov zo SAFI Prešov 5:1, Lipany 1:0, Tatran Prešov 2:0, Čaňu po nerozhodnom výsledku 1:1 v riadnom hracom čase až v penaltovom rozstrele a jedinú porážku nám uštedrili nádeje zo St. Ľubovne 0:3. Táto už nemala vplyv na naše celkové prvenstvo. Obzvlášť nás potešilo víťazstvo s Tatranom Prešov, lebo práve to rozhodlo o našom celkovom triumfe."

Ostatné výsledky: Čaňa - Tatran 1:3, St. Ľubovňa 1:1 (1:2 na penalty), Lipany 3:5, SAFI 1:0. Poradie: 1. Svinica, 2. Tatran, 3. St. Ľubovňa, 4. SAFI, 5. Čaňa, 6. Lipany.

Aj na nasledujúci deň, keď sa na prešovskej palubovke stretli mladíci narodení v roku 1997 a mladší, bola najväčšia radosť na tvárach hráčov Svinice. "V náročných zápoleniach rozhodoval o celkovom víťazovi až náš duel so St. Ľubovňou. Zvládli sme ho a zásluhou vydarenej strely Rasťa Sekeľa, ináč najlepšieho strelca turnaja, sme víťazný pohár nad hlavy dvíhali my. Na vyrovnanom turnaji nebolo favorita ani vyloženého outsidera. Nikomu sa nepodarilo byť stopercentne úspešným, no ani nik neodišiel bez bodového zisku. O to viac si tento úspech vážime," zhodnotil vystúpenie svojich Vladimír Martaus.

Výsledky: Benecol Košice - MFK Košice 2:4, St. Ľubovňa - Lipany 4:1, Benecol - Svinica 1:3, MFK - St. Ľubovňa 1:3, SAFI - Lipany 2:0, Benecol - St. Ľubovňa 0:6, Lipany - Svinica 2:1, SAFI - MFK 1:5, Benecol - Lipany 3:1, St. Ľubovňa - SAFI 1:0, Svinica - MFK 3:2, SAFI - Benecol 1:2, MFK - Lipany 2:2 (1:2 penalty ), St. Ľubovňa - Svinica 0:1. Konečné poradie: 1. Svinica, 2. St. Ľubovňa, 3. MFK Košice, 4. Benecol Košice, 5. Odeva Lipany, 6. SAFI Prešov.

V rovnako úspešnom nastúpenom kroku Sviničanov pokračovali aj ich starší kamaráti nar. v roku 1996 a mladší. Tí si však pre zlaté medaily vycestovali až do Užhorodu. "K ukrajinským priateľom sme vycestovali už po desiatykrát, ale na Memoriáli Alexandra Filipa sme uspeli po prvý raz až teraz," chváli sa tréner Štartu Svinica Vladimír Martaus. "V Užhorode sme sa predviedli solídnymi výkonmi, no ten najlepší sme si ponechali na semifinále proti rovesníkom z futbalovej školy v Mukačeve. Aj keď sme v riadnom hracom čase dokázali iba remizovať 0:0, penalty patrili nám. Vo finále sme zdolali domácich futbalistov 1:0. I na základe týchto výsledkov nás Mukačevo pozvalo na veľký medzinárodný futbalový festival v marci budúceho roku. Aj v Užhorode štartovalo až dvanásť tímov rozdelených do štyroch skupín po troch účastníkoch a triumf svinických mladších žiakov naozaj prekvapil," stále prežíval radosť V. Martaus. A kto sa o prvenstvo v Užhorode zaslúžil? Peter Kover, Erik Vojtko, Marko Vasiľ, Lukáš Pástor, Rasťo Sekeľ, Tomáš Zuskáč - najlepší strelec podujatia, Samuel Gačovský, Lukáš Gamrát, Ján Mašlej, Patrik Rozman, Bohuš Bujňák, Pavol Azari, Jaroslav Ontko.

Súvisiace články