Svindal obhájil zlato v superkombinácii

SITA|14. feb 2011 o 14:54

Nórsky lyžiar Aksel Lund Svindal získal v pondelok suverénne zlatú medailu v alpskej superkombinácii na MS v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Superkombinačné preteky mužov na majstrovstvách sveta alpských lyžiarov v nemeckom Garmisch-Partenkirchene vyhral Aksel Lund Svindal.

Skúsený 28-ročný nórsky reprezentant obhájil svoj titul majstra sveta spred dvoch rokov z Val d´Isere a v súčte svetových šampionátov vybojoval už šiestu medailu, z toho štvrtú zlatú.

Svindal zvíťazil s obrovským náskokom 1,01 s pred Talianom Christofom Innerhoferom, ktorý je zatiaľ najúspešnejšáím mužským účastníkom MS 2011. Po zlate v super G a bronze v zjazde v pondelok skompletizoval svoju medailovú zbierku striebrom v superkombinácii. Taliansku radosť na stupňoch víťazov zvýraznil bronzovým kovom ďalší zjazdársky špecialista Peter Fill (+1,90).

Bez medaily zostal rakúsky favorit Benjamin Raich, ktorého delilo od bronzu 27 stotín sekundy. Skvelú piatu pozíciu obsadil český reprezentant Ondřej Bank.

Slovenský reprezentant Jaroslav Babušiak skončil devätnásty s odstupom 7,79 s a navlas zopakoval svoje umiestnenie spred dvoch rokov z MS vo Val d´Isere. Druhý Slovák Matej Falat obsadil 24. miesto s časovým mankom 15,32 s za víťazným Svindalom. Celkovo dokončilo kombináciu zjazdu a slalomového kola 28 pretekárov.

Superkombinačný šampión zo ZOH 2010 vo Whistleri Američan Bode Miller, ale aj niektorí ďalší spolufavoriti ako jeho krajan Ted Ligety či Švajčiar Silvan Zurbriggen nedokončili svoje slalomové jazdy a neboli medzi klasifikovanými v cieli.

Výsledky - pondelok:

Superkombinácia mužov (zjazd + slalom): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 2:54,51 min (1:59,49 min + 55,02 s), 2. Christof Innerhofer (Tal.) +1,01, 3. Peter Fill (Tal.) +1,90, 4. Benjamin Raich (Rak.) +2,17, 5. Ondřej Bank (ČR) +2,39, 6. Paolo Pangrazzi (Tal.) +2,84, 7. Lars Elton Myhre (Nór.) +2,99, 8. Natko Zrnčič-Dim (Chor.) +3,20, 9. Andreas Romar (Fín.) +3,54, 10. Kjetil Jansrud (Nór.) +3,91,...19. Jaroslav Babušiak +7,79,...24. Matej Falat (obaja SR) +15,32