Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Svidníku vystrieľal body čistým hetrikom M. Koša

Sportnet|Publikované 19. aug 2007 o 22:00

Svidník - Jedným z magnetov merania síl v 4. kole AVE V.O.D.S III. ligy medzi FK Drustav Svidník a MFK Sobrance mal byť súboj medzi domácim

kanoniermi Miroslavom Bučkom a Milanom Košom (na snímke) proti aktuálne najlepšiemu strelcovi súťaže Mariánovi Škirdovi. Najviac sa z uvedenej trojice darilo M. Košovi, ktorý po zmene strán zariadil pre svoj tím cenné víťazstvo čistým hetrikom. Domáce rady sa museli prizerať už v 8. min. ako najlepší hráč hostí M. Murgač otvoril skóre po individuálnej akcii. Svidníčanom sa zásluhou F. Husáka podarilo vyrovnať v 27. min. a keďže v prvom polčase nebolo o zaujímavé momenty v oboch pokutových územiach núdza, čakalo sa, kto po zmene strán otočí vietor do svojich plachiet. Hoci Sobrančania v aktivite neťahali za kratší koniec, osudným sa im stal strelecký apetít M. Košu, ktorý sa postupne presadil v 56. min. volejom a potom hlavou v 82. a 87. min.. "Musím povedať, že hostia mali hlavne v útoku svoju kvalitu, no rozdiel medzi nami bol dnes v tom, že my sme naše šance premeniť dokázali, zatiaľ čo súper nie. Všetky tri góly, ktoré som zaznamenal, padli po nacvičených akciách z krídelných priestorov. Mojou úlohou je lopty v šestnástke zakončovať a som rád, že dnes mi to vyšlo. Zároveň by som sa chcel poďakovať celému mužstvu za to, že bojovalo a pripravilo mi šance, vďaka čomu som sa mohol aj ja strelecky presadiť. Myslím si, že najdôležitejší z mojich troch presných zásahov bol gól na 2:1, kedy sme sa upokojili a začali sme hrať viac po zemi. Sobrance však boli aj naďalej nebezpečné, no na naše šťastie sme dali tretí gól, ktorý podľa mňa hostí zlomil definitívne," konštatoval po stretnutí Milan Koša.

Svidník ma aj po treťom domácom zápase stopercentnú bilanciu, aj keď platí, že Sobrančania pri väčšej dávke šťastia nemuseli odchádzať na prázdno. Svidníčania opäť ukázali, že skúsenosti sú devízou, ktorá sa nedá zaplatiť. Hoci hostia hrýzli, zverenci trénera Pavla Piršča trpezlivo kráčali za svojim cieľom a vďaka streleckej explózii M. Košu ho nakoniec i dosiahli. "Fakt, že sme dokázali proti kvalitnému súperovi otočiť ťažký zápas ide na margo toho, že máme viacerých skúsených hráčov, ktorí si vedia s takýmito situáciami podariť. Dnes rozhodla naša nezlomná buldočia vôľa a práve odhodlanie nepoddať sa zohrala hlavnú rolu v tom, že sme toto stretnutie doviedli do víťazného konca," dodal M. Koša.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.