Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Svidníkom hýbe prvoligový šláger

Sportnet|Publikované 29. nov 2002 o 23:00

Svidník/Prešov - Šlágrom dnešného 8. kola prvej ligyvolejbalistov v skupine východ bude nepochybne dvojstretnutie tretieho tímu tabuľky, Slávie

Svidník/Prešov - Šlágrom dnešného 8. kola prvej ligy

volejbalistov v skupine východ bude nepochybne dvojstretnutie tretieho tímu tabuľky, Slávie Svidník s lídrom súťaže, Pienstavom Stará Ľubovňa. Oba celky majú na konte doposiaľ po dve prehry, Svidníčania však odohrali o dve stretnutia menej.

Práve počas posledného víkendu v Hriňovej prišli Svidníčania o gloriolu neporaziteľnosti. So svojím tradičným rivalom však majú možnosť v priamom súboji získať opäť bezprostredný bodový kontakt. Obe družstvá pritom patria už dlhšie ku špičke súťaže a hoci to ani nechcú nahlas vyslovovať, pri plánovanom rozšírení extraligy patria ku horúcim kandidátom na postup. "Po posledných prehrách nálada troch poklesla, je to vška možno aj na niečo dobré, držíme sa pri zemi a sústredíme na nastávajúce zápasy," povedal nám včera tréner Svidníka Miroslav Blanár. "Zdravotne sa dalo mužstvo do poriadku, takže môžem vyberať zostavu a určovať konkrétnu taktiku na dnešnom (včerajšom - pozn. red.) večernom tréningu. Pienstav hrá podobný volejbal ako my, vzájomne sa dobre poznáme, nuž bude zrejme záležať na konkrétnych výkonoch jednotlivých hráčov priamo na ihrisku. Myslím, že vyhrať jeden zápas je pre nás povinnosťou, samozrejme, bral by som aj dve víťazstvá..."

Dá sa predpokladať, že na súboj tradičných rivalov sa príde pozrieť slušná návšteva. "Svidník týmito zápasmi žije, predpokladám, že tie dve - tri stovky divákov prídu a podporia nás," poznamenal M. Blanár. Napokon, určite sa bude na čo pozerať, veď oba celky hrajú príťažlivý, kvalitný volejbal a na ich súpiskách sa nájdu hráči, ktorí v minulosti hrávali aj najvyššiu súťaž - či už domáci Šalata, Ľ. Soták, Fečík a Kerekeš, alebo na strane hostí Kseňák, Pčolka a Žilka.

Zápasy sa v športovej hale vo Svidníku na Ulici gen. Svobodu začínajú o 11. a 14. hodine.

Dnes pokračuje aj prvoligová súťaž žien. Líder tabuľky, ŠKP Prešov, sa predstaví do tretice doma aprivíta poseldný celok tabuľky, Hnúšťu. Zverenky trénera Petra Šutrana tak majú šancu opäť natiahnuť sériu neporaziteľnosti, ktorá trvá už šestnásť zápasov.

Program - I. liga mužov (8. kolo): Svidník - Stará Ľubovňa, Revúca - Bardejov, Kežmarok - Lovinobaňa, Spišská Nová Ves - Martin. Hriňová má voľno.

I. liga žien (9. kolo): Prešov - Hnúšťa (dnes o 11. hodine v telocvični Obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici), Humenné - Košice (dnes o 14. hodine v telocvični SOU chemického), Rimavská Sobota - Zvolen, Liptovský Hrádok - Šaca.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.