Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Svidník získal s prvými gólmi prvé jarné víťazstvo

Sportnet|7. apr 2009 o 00:00

Futbalisti Svidníka si po dvoch zápasoch bez gólu chceli proti Topoľanom vylepšiť bilanciu, čo sa im podarilo vďaka dvojici D. Jadviš - Ľ.

Horochonič, pretože s prvými gólmi v sieti súpera získali domáci aj prvé jarné víťazstvo.

SVIDNÍK. Duel 19. kola medzi FK Drustav Svidník a FK Topoľany mohol dať odpoveď na otázku, ktorý zo súperov si pripíše na konto prvé jarné víťazstvo. Za naplnením predzápasových cieľov vykročili aktívnejšie Svidníčania a odmenou im v prvom polčase boli dva góly Ľ. Horochoniča a D. Jadviša. Topoľany zvýšili obrátky až po treťom góle v ich sieti, no podobne ako v Stropkove či doma so Sp. Podhradím v koncovke nepochodili. Domáca defenzíva dirigovaná spoľahlivo chytajúcim S. Hvozdom pustila súpera iba k strelám zo stredných vzdialeností, ktoré však neboli správnou cestou k zdramatizovaniu stretnutia. "Proti Topoľanom sme odohrali náročný zápas, pretože hostia nemali čo stratiť. Keďže sme v jarnej časti ešte nedali gól, chceli sme sa konečne strelecky presadiť a pripísať si na konto prvé víťazstvo. Chlapci za týmto cieľom vykročili správnym prístupom hneď od úvodu a hoci sme dali v prvom polčase dva góly, mohli sme vyhrávať aj vyšším rozdielom. Po zmene strán sme naše vedenie ešte poistili a zároveň sme zvládli snahu hostí vrátiť sa do stretnutia. Verím, že dnešné víťazstvo vnesie do našich radov oživenie," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Správne zmeny

Svidníčania čakali na prvý jarný presný zásah do tretieho stretnutia. V premiére proti Barci si hráči dokázali vypracovať viacero príležitostí, ale bez gólového efektu. Vo vyrovnanom stretnutí v N. Hrušove brankári veľa práce nemali, a preto si čakanie Svidníka na radosť z gólu odniesli až Topoľany. "Proti Topoľanom sme zmenili zostavu, keď príležitosť dostal vekom ešte dorastenec D. Jadviš, ktorý priniesol do ofenzívy viac dravosti a odmenou pre neho boli dva góly. Na druhej strane chcem povedať, že mužstvo podalo spoľahlivý výkon aj v defenzíve. Dúfam, že dnešný výkon zopakujeme i v ďalších stretnutiach a body na našom konte budú pribúdať," zaprial si P. Piršč.

Bilancia 19. kola III. ligy

Výsledky: Stropkov - V. Šariš 1:0, Svidník - Topoľany 3:0, Sp. Podhradie - Šaca-Brekov 2:1, Barca - Giraltovce 0:0, Krásna - Sabinov 1:1, Bardejov - V. Tatry 1:0, Sobrance - Moldava 0:1, Lok. Košice - N. Hrušov 3:1.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 5 2 1 11:4 (góly) 17:5 (body). Doteraz: 151 93 27 31 277:133 (góly) 306:120 (body)

POČET GÓLOV: 15, priemer na zápas 1,87. Doteraz: 410, priemer na zápas: 2,7.

STELEC KOLA: Jadviš (Svidník) dal 2 góly.

DIVÁCI: 1 950, priemer na zápas: 243,75. Doteraz: 50 332, priemer na kolo: 2 649.

ŽLTÉ KARTY: 27. Doteraz: 454.

ČERVENÉ KARTY: 1 - Majný (Moldava). Doteraz: 25.

(glo)

Súvisiace články