Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidník zdolal Prešov v dramatických koncovkách

Sportnet|Publikované 8. dec 2013 o 23:00

Východniarske derby medzi Svidníkom a Prešovom prinieslo napriek výhre domácich 3:0 drámu.

V zaujímavom stretnutí rozhodli v koncovkách individuality, ktoré v tomto prípade potiahli Sláviu.

SVIDNÍK. Súboj o pozíciu lídra volejbalovej extraligy medzi Sláviou Svidník a VK MIRAD PU Prešov ponúkol dramatický duel. Všetky tri sety mali podobný priebeh, pretože mužstvá sa navzájom strážili a ani jednému z nich sa nepodarilo získať výraznejší bodový náskok.

V úvodnom dejstve mali ako prví setbal Prešovčania, no M. Malina najskôr vytĺkol bloky a dielo dokončil servisom, navyše v poslednej výmene pripravil pôdu pre pohotového S. Sotáka. Ani v druhom sete si hráči nič nedarovali. E. Digaňa potiahol Prešov k vedeniu 18:15, ale aj v tomto prípade patril záver domácim – 25:23.

Tretí set sa zdal byť za stavu 18:14 pre Sláviu rozhodnutý. Hostia však zdvihli hlavy a dopracovali sa k setbalu. Za stavu 25:25 sa o posledné dve lopty postaral Bucki, ktorý dvoma bodmi priamo z podania rozhodol o osude zápasu.

„Prešov potvrdil, že hore nie je náhodou a aj kvôli tomu to v žiadnom prípade nebol jednoduchý zápas. Ukázali sme viac sebavedomia a drzosti v záveroch, výhrady mám iba k tretiemu setu. Viedli sme 18:14, mali sme mečbal, no súper sa prepracoval k setbalu a to by sa stávať nemalo. Opäť sme sa vytrápili v určitých pasážach, hlavne pri plachtiacom podaní hostí. Na druhej strane, lepšie sme blokovali, ustrážili sme si prvé sledy a vďaka Buckému sme mali navrch pri smečovanom servise. Klobúk dole pred tým, čo predviedol v závere,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Popri poľskom legionárovi ocenil aj výkon J. Drobňáka, pretože s jeho príchodom na palubovku získal príjem domácich na istote, plus v dôležitých momentoch si v útoku poradil s viacerými náročnými loptami.

Opatrný servis

Obidvaja súperi potvrdili svoje postavenie v tabuľke a hoci Prešov nezískal ani set, kožu v žiadnom prípade lacno nepredal. V koncovkách setov rozhodovali individuality a tie potiahli domácich.

Hostia sa športovo hecovali, v niektorých momentoch lavička dokonca na pár sekúnd prekričala výborných fanúšikov Slávie, ale v konečnom účtovaní Svidníčania z cesty za víťazstvom neuhli ani o krok.

„Dlho neboli obidve mužstvá v takom tabuľkovom postavení, aby mohol mať zápas takýto náboj. Derby prinieslo dobrý volejbal, lebo každý mal svoju motiváciu a podľa toho vyzeralo aj dianie na palubovke. Dnes sme boli trošku viac opatrní na servise, kde nás domáci predčili. V prvom sete nás vybavil Malina a v závere Bucki... Nechcel som, aby sme to v treťom sete za stavu 14:18 zabalili, preto som rád, že sme priebeh ešte zdramatizovali. Nakoniec sme mali setbal, ale v rozhodujúcich fázach nám chýbala väčšia odvaha na podaní,“ konštatoval tréner VK MIRAD PU Prešov Ľuboslav Šalata.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.