Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svidník zdolal nepríjemnú Nitru za 63 minút

Sportnet|Publikované 4. nov 2013 o 23:00

Svidníčania sa v sobotu na palubovke dlho neohriali. V každom zo setov si vypracovali viacbodový komfortný náskok.

Svidníčania sa v sobotu na palubovke dlho neohriali. Nitru zdolali 3:0, pričom v každom zo setov si vypracovali viacbodový komfortný náskok.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník chceli proti VK Ekonóm SPU Nitra nadviazať na výkon spred týždňa, keď od druhého setu nedali Myjave výraznejšiu šancu presadiť sa. Hostia im tieto plány naštrbili iba v úvode, keď viedli 6:1 a 8:3, ale od tohto momentu už dominovali zverenci trénera Petra Kalného.

Svidníčania výborne podávali, čoho výsledkom je deväť es a vďaka servisu mali aj uľahčenú pozíciu v obrane, kde súpera jedenásťkrát zablokovali.

„Začali sme dobre, keď sme si v úvode vybudovali 5-bodový náskok. Domáci však boli trpezliví a čakali na naše chyby. My sme mužstvo, ktoré ani nepotrebuje súpera, lebo sa dokážeme poraziť sami. Svidník výborne podával, kým my sme chybovali vo všetkých herných činnostiach, pričom najmä 25 chýb v útoku je veľa. Domáci vyhrali hladko a zaslúžene,“ športovo priznal tréner VK Ekonóm SPU Nitra Daniel Oravec.

Jasná réžia

V kolektívnych športoch platí, že súper hrá toľko, koľko mu dovolíte. Svidníčania v sobotu neponechali nič na náhodu a istým výkonom dokráčali k hladkému víťazstvu, pričom v každom zo setov viedli o sedem, štrnásť, či jedenásť bodov.

„Nitra začala odvážnym servisom, viedla 8:3, ale otočili sme zo 7:10 na 14:10 a potom sme už mali zápas pod kontrolou. Stále sme si dokázali vypracovať viacbodový náskok a duel sme mali jasne v rukách. Dobre sme odservovali a vzápätí spoľahlivo ubránili. Bolo to stretnutie z kategórie, kedy nám vyšlo všetko a súperovi nič,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Odchovanec Száraz

V drese Svidníka sa proti svojmu materskému klubu blysol odchovanec nitrianskeho volejbalu blokár Radoslav Száraz, ktorý si na konto pripísal tri úspešné útoky, šesť blokov a jedno eso.

„Ako som už viackrát povedal, zápasy s Nitrou majú pre mňa iný náboj, lebo je to moje rodné mesto a volejbalovo som tam vyrastal. Nitrania začali tak, ako sme očakávali, teda riskantným servisom. Začiatok bol teda náročný, ale ustáli sme ho. Hoci sa nás hostia snažili tlačiť, urobili veľa chýb, čo ich stálo lepší výsledok. Postupne sme dominanciu na podaní prevzali my a súper zase slabšie prihrával. Keď je horší príjem, lepšie sa nám číta hra a vtedy máme na palubovke uľahčenú pozíciu,“ pridal ďalší pohľad na stretnutie R. Száraz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.