Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svidník vybavil mladých Trenčanov za 64 minút

Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Legend Watches Slávia Svidník ukončil prvú polovicu základnej časti doma s Trenčínom. Domáci líder nedal mladíkom spod hradu Matúša Čáka šancu a vyhral hladko 3:0.SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník zakončili prvú polovicu základnej časti domácim vystúpením proti ATC COP Trenčín.

V stretnutí súperov z opačných pólov tabuľky nedali zverenci trénera Jaroslava Vlka mladému kolektívu hostí žiadnu šancu a po 64 minútach si pripísali na konto hladké víťazstvo pomerom 3:0, keď sety získali na 8, 21 a 17.

„Trenčín má mladých hráčov, ktorých sila nedosahuje našu úroveň, čo sa nakoniec aj potvrdilo. My sme tento zápas využili na to, aby sme dali príležitosť ďalším hráčom z kádra, preto sa v týždni pripravovali do základnej šestky Kuchárik a Hauer. Postupne dostali príležitosť i ostatní a v konečnom účtovaní sme tento duel zvládli ľahko. Hoci sa Trenčania snažili, vyprodukovali množstvo chýb, a keď narazili na našu obranu, nedokázali sa presadiť,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Mladé pušky

Okrem povinného hladkého víťazstva potešil kouča lídra súťaže predovšetkým fakt, že hráči, ktorí dostali príležitosť, sa svojej šance chytili.

„Hauer riadil zápas dobre a svoju pozíciu si zastal. Na poste univerzála nastúpil Kuchárik a so 17 bodmi bol najčastejšie bodujúcim hráčom, čím z pohľadu budúcnosti potvrdil perspektívu. Keďže jednotlivé posty potrebujeme zdvojiť, som rád, že chlapci sa svojich príležitostí chopili naozaj slušne,“ konštatoval J. Vlk.

Po prvej polovici základnej časti patrí Slávii prvá priečka. Mužstvo prechádzalo doterajšími vystúpeniami hladko.

Vyrovnaný priebeh mal iba zápas v Prešove, no v ostatných prípadoch chýbala Svidníčanom možnosť náročnejšej konfrontácie.

„V súčasnej situácii sme dosiahli maximum. Kľúčové zápasy s Myjavou a Prešovom sme zvládli, preto sme spokojní. Sme prví a postup do nadstavby máme vo vlastných rukách. Náročnejšia časť sezóny nás ešte len čaká, preto budeme ďalej pracovať na tom, aby sme boli dobre pripravení,“ dodal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.