Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidník valcoval aj na pôde nováčika zo Žiliny

Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 23:00

Extraligový líder zo Svidníka sa na víťazstvo nenapracoval ani v Žiline. Nováčika zdolal hladko 0:3, pričom tréner Vlk dal šancu všetkým hráčom.SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník potvrdili aj v 9. kole pozíciu suverénneho lídra volejbalovej extraligy mužov, keď s prehľadom získali ďalšie tri body na pôde VO AC UNIZA Žilina.

Zverenci trénera Jaroslava Vlka nechceli nič podceniť, preto od úvodu kráčali za víťazstvom pevným krokom. V prvom sete dovolili uhrať nováčikovi šestnásť lôpt.

Druhý set sa síce niesol vo vyrovnanejšom duchu, keď Žilinčania stiahli na 19:21, no hostia v koncovke, podobne ako v treťom sete, drámu nepripustili a celkovo zvíťazili hladko 0:3 (-16, -21, -17).

„Zápas sme nechceli dramatizovať, preto sme nastúpili v základnej zostave, lebo najmä doma je Žilina nepríjemným súperom. Sústredeným výkonom sme si však dali pozor a stretnutie sme bez problémov dotiahli do víťazného konca. Postupne dostali príležitosť všetci hráči a aj po prestriedaní sme mali zápas pod kontrolou. Vo všeobecnosti nám tento duel veľa po volejbalovej stránke nedal, no naším cieľom bolo získať tri body, ktoré sme získali a s výsledkom sme spokojní,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Spoločenské povinnosti

Tento zápas mal však pre J. Vlka nádych nostalgie, pretože kouč Svidníka získal pod Dubňom ako hráč titul vicemajstra ČSFR a striebornú medailu má aj zo slovenskej súťaže.

Bývalý federálny a slovenský reprezentant viedol neskôr mužov aj ženy Žiliny, preto sa na návrat do známeho prostredia tešil.

„Žilinu považujem za volejbalové mesto, preto som rád, že v hale bolo aj dosť ľudí. Samozrejme, na zápas prišli aj bývalí spoluhráči a kamaráti z radov fanúšikov. Po stretnutí som mal naozaj čo robiť, aby som sa dostal do auta, ale priestor na krátke rozhovory s priateľmi som si našiel rád,“ dodal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.