Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Svidník v súboji s D. Tkáčom vydoloval iba dva góly

Sportnet|Publikované 31. máj 2009 o 22:00

Hoci Svidník začal zápas proti Krásnej ako zo zlého sna, dvojica M. Vyravec - J. Puchír zariadila, že tri body nakoniec ostali doma. Hostí od vyššej prehry zachránil brankár D. Tkáč.


Koncert šancí

Scenár stretnutia medzi FK Drustav Svidník a MFK Košice - Krásna sa začal v úvodnej 10-minútovke odvíjať podľa predstáv hostí. Keď O. Golenya otvoril v 7. min. skóre a M. Surgent nastrelil o dve minúty žrď, nebola v tej chvíli zatiahnutá nad Svidníkom iba obloha. Domáci však postupne prebrali iniciatívu a divákom pripravili atraktívne ofenzívne divadlo, v ktorom v drese Krásnej vynikol brankár D. Tkáč. Tri body pre Svidník nakoniec zariadila dvojica M. Vyravec - J. Puchír. Krásna doplatila v prvom rade na fakt, že súperovi nechala pred vlastným pokutovým územím štedrý priestor na rozvinutie kombinačných variácií, čo domáci dokázali adekvátne využiť. "Do stretnutia sme vstúpili nekoncentrovane a hostia náš prístup okamžite potrestali gólom. Po pätnástich minútach sme sa však zobudili a postupne sme prebrali iniciatívu na naše kopačky. Určite nám pomohol aj rýchly vyrovnávajúci gól po peknej kolmej akcii, ktorý bol výsledkom toho, že chlapci zlepšili pohyb a spresnili kombinácie. Vďaka našej neustálej aktivite sme si vypracovali aj niekoľko ďalších príležitostí volajúcich po góle, a preto ma mrzí, že sme nechali vyniknúť hosťujúceho brankára D. Tkáča, ktorý bol najlepším hráčom Krásnej. Hoci sme boli napätí do poslednej minúty, myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Pozvánka na derby

Svidník síce vyhral iba o gól, ale diváci sa na tribúne nudiť nemohli, a preto sa po rozpačitom úvode domácim hráčom ušiel aj potlesk. O týždeň sa Svidníčania predstavia v derby na pôde Stropkova a ich výkon proti Krásnej bol určite najsprávnejšou možnou pozvánkou pre fanúšikov atraktívneho ofenzívneho futbalu. "V jeseni vyhral náš vzájomný duel Stropkov a aj teraz budú podľa mňa favoritom domáci. Stropkovčanov som videl hrať v Giraltovciach, kde remizovali, neprehrali ani v nedeľu v Sp. Podhradí a v jarnej časti má ich hra celkovo dobrú fazónu. Verím, že diváci si prídu na svoje a aj my naším výkonom prispejeme k tomu, že zápas bude mať výbornú úroveň," poznamenal P. Piršč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.