Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Svidník trápi slabučký úvod súťaže

Chytil penaltu. Matkobiš st. síce zmaril pokutový kop, ale i tak to Svidníku nepomohlo. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 19. aug 2013 o 22:00

Pavel Piršč si vo štvrtoligovom tíme FK Drustav Svidník taký slabučký úvod ročníka nepamätá.

Hoci je Pavel Piršč už takpovediac trénerským inventárom vo štvrtoligovom tíme FK Drustav Svidník, predsa taký slabučký úvod ročníka ako teraz si nepamätá. Jeho zverenci v štyroch odohraných stretnutiach nezískali ani bod a strelili len gól. Takže suchoty sú nielen v prírode, ale i v tunajšom klube. Pritom celok spod Dukly mal už tri razy výhodu domáceho prostredia, ale možno paradoxne i táto skutočnosť podmienila neslané nemastné výsledky.

SVIDNÍK. Treba totiž pripomenúť, že futbalová súpiska sa poriadne obmenila a figurujú na nej viacerí mladí, menej skúsení, než bolo zvykom predtým. A tak sa ešte zrejme celkom nezbavili trémy pred svojimi fanúšikmi.

„Budujeme nové mužstvo, preto sa vekový priemer kádra značne znížil. Niektorí chlapci počas leta odišli, preto k slovu prišli menej ostrieľaní, dorastenci,“ povzdychol si kormidelník, ale nejavil známky rezignácie či nejakej pochmúrnej nálady.

Situáciu berie ako nutný fakt a vie, že treba byť trpezlivým a vlievať odhodlanie zverencom. „Prenasleduje nás i smola, veď aj naposledy sme dostali gól v 93. minúte. Chlapcom chýbajú zápasové skúsenosti, musia sa oťukať, no určite majú budúcnosť pred sebou.“

Kormidelník začal potom vyratúvať, ktorí zverenci sa ešte len zoznamujú s úrovňou súťaže.

V niektorých dueloch chytal iba 17-ročný Sejkanič, v zadných radoch dostáva príležitosť iba o rok starší Mikita, 19 rokov majú Kačmár, Tyč, Chrzan, Dudáš, Matkobiš ml. Vaľany je iba o čosi starší (21 rokov).

Vlastne zostali poruke len traja skúsení – Harakaľ, Horochonič a Matkobiš st. „Nepamätám si podobné radikálne striedanie stráží v našom klube, ale museli sme k tomu pristúpiť.“

Mnoho neznámych mien na ihrisku

V uplynulom kole Svidníčania hostili lídra z Vysokých Tatier, ktorý si svoju neporazenosť udržal aj v tomto stretnutí.

Domáci sa zamerali na dôslednú obranu, lebo vedeli, že súper sa výrazne posilnil o hráčov Popradu či Spišskej Novej Vsi a je nebezpečný, čo dokumentoval predtým napríklad vo Svite, kde vyhral rozdielom triedy.

„Podarilo sa nám eliminovať ostrie hostí a mali sme i my možnosti na lepší výsledok.“

Tatranci sa mohli ujať po zmene strán vedenia, keď mali výhodu pokutového kopu, ale Matkobiš st. skvele zasiahol.

Gólman hostiteľov sa ešte zo dva razy vyznamenal pri pokusoch súpera a udržiaval nádej na priaznivý rezultát.

„Škoda, že nevyšiel pokus Rodáka, ktorý išiel sám na bránu. Zvolil strelu a brankár Hajovský loptu vyrazil. Keby skóroval, obraz hry by bol určite iný. Rozhodnutie padlo v nadstavenom čase, keď sme mali brejk, dostali sa do prečíslenia, ale stratili sme loptu, keď sme príliš špekulovali a nestrieľali na bránu. Hostia okamžite kontrovali, strelili jediný gól zápasu. Myslím si však, že za bojovnosť si chlapci zaslúžili aspoň bod.“

Tretia prehra pred vlastným publikom bola rovnako mrzutá ako predošlé, lebo mužstvo by už rado potešilo svojich priaznivcov.

„Chlapci stále cítia zodpovednosť, obavy im zväzujú nohy. Každý čaká, že budú úspešní, no musia sa do toho postupne dostať,“ dodal Pavel Piršč.

Pripomenul, že niektoré vystúpenia boli už výkonnostne lepšie, hlavne zápas v Snine, kde jeho tím potrápil domácich.

„Nepanikárime, vieme, že hráči si potrebujú osvojiť primerané tempo. Navyše reorganizácia súťaží nekladie nôž na krk,“ pripomenul tréner Svidníka uvedomujúc si, že oproti jarnej časti minulého ročníka až osem mien bolo na ihrisku nových.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.