Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svidník teší primát v základnej časti

Sportnet|Publikované 1. jan 2013 o 23:00

Volejbalisti Svidníka potešili svojich fanúšikov v závere roka hneď dvakrát. Najskôr odohrali dve exhibície s Brnom a do tretice vyhrali základnú časť mužskej volejbalovej extraligy.SVIDNÍK. Legend Watches Slávia Svidník si skrátil vianočnú prestávku dvoma prípravnými duelmi s Volejbalom Brnom. V prvom netradične na štyri sety podľahol v Bardejove českému ligistovi 0:4 (-23, -18, -26, -25), odvetu vo Svidníku už zvládol lepšie a doma zvíťazil 3:2 (22, -22, -20, 23, 9).
Po druhom stretnutí s Brnom dorazila do Svidníka ďalšia dôležitá a príjemná správa. Po výhre Prešova nad Myjavou 3:0 sa stali zverenci trénera Jaroslava Vlka tretíkrát po sebe víťazmi základnej časti volejbalovej extraligy mužov. „Pre imidž klubu je to naozaj veľmi dobré, že sme tretíkrát po sebe vyhrali základnú časť. Na druhej strane treba priznať, že na rozdiel od posledných dvoch sezón nepriniesla liga bez Humenného a Volley Teamu kvalitu, akú by sme si predstavovali. V priebehu prvej polovice sme odohrali iba štyri ťažké stretnutia s Myjavou a Prešovom, a to je málo. Prešov síce finišoval v závere, ale jeho víťazstvá prišli až v čase, keď sme mali s Myjavou postup istý a hráčom chýbala väčšia motivácia... Víťazstvo po základnej časti kvitujeme, no od nového roka budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme sa dostali do želanej pohody a nadstavbu zvládli k našej spokojnosti,“ zdôraznil J. Vlk.

Oddnes príprava

Nadstavbová časť sa začína 19. januára a na Svidníčanov čaká Volley Team, Humenné a Myjava. Všetci štyria súperi sa predstavia aj vo Final Four Slovenského pohára, kde sa Svidník v boji o postup do finále stretne vo východniarskom derby s VK Chemes. Prípravu na druhú časť sezóny odštartovali volejbalisti Slávie dnes 2. januára. „Keďže vysokoškoláci majú v tomto čase skúškové obdobie, verím, že budem mať k dispozícii kompletný tím, čo nám dovolí trénovať koncepčnejšie. Prvých jeden a pol týždňa sa budeme venovať obnoveniu fyzickej kondície, no, samozrejme, tréningy spojíme aj s vylepšovaním herného systému v činnostiach, ktoré nám robia problémy. Do 19. januára nás čaká pomerne dlhá prestávka, preto budeme hľadať aj partnerov na prípravné stretnutia,“ dodal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.