Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Svidník si v premiére poradil hladko so Starou Ľubovňou

Sportnet|Publikované 30. sep 2013 o 22:00

Svidníčania, ktorí sa v tejto sezóne netaja finálovými ambíciami, odštartovali nový ročník v domácom prostredí.

Starú Ľubovňu zdolali hladko 3:0.

SVIDNÍK. VK Slávia Svidník odštartoval sezónu domácim stretnutím proti VKM Stará Stará Ľubovňa.

Zverenci trénera Petra Kalného chceli dať už v prvom vystúpení jasný signál, že sú pripravení klubové ambície napĺňať na palubovke odhodlane.

Hoci Svidníčania nastúpili bez trojice J. Drobňák (zranenie) - J. Bucki (nedotiahnutá transferová administratíva) - R. Száraz (rodinné povinnosti), súperovi nedali najmenšiu šancu a novú sadu dresov pokrstili hladkým víťazstvom 3:0 (19, 15, 16).

„Vstup nám vyšiel, ako sme si predstavovali, teda bez straty setu a zdramatizovania koncoviek. Do prvého technického timeoutu sme si v každom sete vypracovali náskok a ani raz sme v priebehu zápasu neprehrávali. Vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší, čo sa odrazilo aj na hladkom výsledku,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Peter Kalný.

O koncentrácii

Prestíž duelu dodal aj fakt, že v drese St. Ľubovne sa predstavili bývalí hráči Svidníka nahrávač Kamil Feňo a libero Pavol Barlík.

Ani ich skúsenosti však hosťom nepomohli k tomu, aby nádej na lepší výsledok mohli živiť aspoň v jednom sete.

Domáci povzbudzovaní publikom neponechali nič na náhodu a zápas odpracovali k spokojnosti P. Kalného.

„Najviac si cením, že v momentoch, kedy sme viedli o 7 – 8 bodov, sme v poli vychytali extrémne ťažké lopty. Práve v týchto pasážach sme demonštrovali našu koncentráciu, vďaka čomu sme mali zápas pod kontrolou a hosťom sme nedovolili žiadnu sériu bodov, ktorou by sa mohol chytiť,“ ocenil prístup hráčov P. Kalný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.