Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svidník sa tešil z troch bodov

Sportnet|Publikované 23. aug 2009 o 22:00

Po 5. kole sa môže prvým víťazstvom v novej sezóne pochváliť aj FK Drustav Svidník. Proti Sabinovu viedli domáci po štvrťhodine 2:0 a na rozdiel od duelu s V. Opátskym tri body už z rúk nepustili.

SVIDNÍK.

Vstup ako z rozprávky

FK Drustav Svidník nastupoval proti MFK Slovan Sabinov ako jeden z dvojice tímov, ktorý ešte v novej sezóne neokúsil chuť víťazstva. Svidníčania sa mohli oprieť o výborný vstup do stretnutia, pretože po štvrťhodine hry viedli už 2:0. Rovnakým pomerom viedli domáci tiež v poslednom meraní síl na svojej pôde s V. Opátskym, no na konci sa tešili z víťazstva hostia. Aj Sabinov mohol v druhom polčase zdramatizovať duel, ale proti bolo brvno brány J. Čikoša-Pavlička a na čiare pohotovo zasahujúci M. Valkučák. Zverenci trénera Pavla Piršča si už v ďalšom priebehu dvojgólové vedenie ustrážili, a preto bola radosť v domácej kabíne po poslednom hviezde rozhodcu zaslúženým uvoľnením po nešťastnom vstupe do sezóny. "Dôležité pre nás bolo, že nám vynikajúco vyšiel úvod stretnutia, pretože po pätnástich minútach sme viedli 2:0. V ďalšom priebehu sme mali trošku obavy, aby sa neopakoval scenár zápasu s V. Opátskym, keď sme tiež viedli rozdielom dvoch gólov a nakoniec sme prehrali. Musím povedať, že nás podržal brankár J. Čikoš-Pavličko, plus sme mali i trošku šťastia, ktoré sa konečne priklonilo aj na našu stranu. Hoci sme niekoľko ďalších sľubných príležitostí na potvrdenie nášho vedenia nevyužili, s prvým víťazstvom sme, samozrejme, spokojní," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Pokoj pre domácich

V domácom drese absolvovali úspešnú premiéru nové posily Rastislav Javorský s Tomášom Kiseľom, ktorých výkon bol podľa P. Piršča pre hru jeho tímu prínosom. Od prvého víťazstva v sezóne vo Svidníku očakávajú, že mužstvu pomôže uvoľniť sa a naštartuje ho k posunu do pokojných tabuľkových vôd. "Súťaž bude náročná a do jej konca nás čaká ešte dosť stretnutí, preto by bolo chybou, keby sme podľahli po štyroch kolách nervozite. Musíme ísť od zápasu k zápasu a postupne sa prepracovávať k lepším výsledkom. Najbližšie nás čakajú V. Tatry, kde sa pokúsime zopakovať dnešný výkon. Ďalej budeme pracovať v zaužívanom mikrocykle, pričom verím, že víťazstvo nad Sabinovom chlapcov povzbudí," zaprial si P. Piršč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.