Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Svidník sa s Trenčanmi podelil

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 23:00

Svidník - V piatom kole I. ligy volejbalistov sa predstavili Svidníčania v Trenčíne proti tamojšej Slávii. Hralo sa v nedeľu, keď býva Trenčín v

kompletnej zostave, aj s hosťujúcimi hráčmi a tak vyrovnaná zápasová bilancia mohla hosťujúci tím uspokojiť.

"Z prvého stretnutia som mal dobrý pocit, vyšla nám taktika. Podávali sme relatívne ľahký, ale plachtiaci servis a s ním si domáci neporadili. Rovnako tak ani s našim útokom, kde sme proti vysokánskym blokom vytiahli rôzne ulievky, oklepávačky a podobne. Vyhrali sme bez straty setu a chystali sa zabojovať aj v druhom dueli. Domáci stavili všetko na jednu kartu, maximálne začali riskovať smečovaný servis a to im vychádzalo. Navyše, cieľavedome útočili cez nahrávača Mackaniča, ktorý je nižší a tým má problémy s blokom. napriek tomu sme mali v druhom sete blízko k víťazstvu, prehrali sme ho po vlastnej hlúpej chybe v koncovke, v treťom sme uspeli a vo štvrtom viedli 9:4. Po tomto dobrom úvode sme však vyhoreli na príjme a súper už zápas dohral. Nerobíme však z toho žiadnu tragédiu, pri úzkom kádri a prázdnej lavičke nás do značnej miery limituje fakt, že jednoducho nemôžeme striedať," hodnotil tréner Svidníka Miroslav Blanár.

Slávia ŠŠ Trenčín - Slávia Svidník 0:3 (-17, -20, -24) a 3:1 (20, 23, -23, 20). Svidník: Mackanič, Blanár, Poperník, Németh, Senčák, Ľ. Soták (libero Suchanič).

Ostatné výsledky: N. Mesto B - Hriňová 0:3 (-13, -22, -20), 0:3 (-19, -20, -20), Dubová - Sp. Belá 1:3 (22, -28, -19, -15), 1:3 (24, -16, -11, -16), Lovinobaňa - Sp. N. Ves 3:0 (18, 21, 18), 3:0 (14, 20, 23), Martin - Revúca 0:3 (-23, -26, -18), 0:3 (-22, -21, -21).