Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svidník sa doma do tretice dočkal

Sportnet|Publikované 14. okt 2007 o 22:00

Svidníčnia sa proti Turni chceli vrátiť po štyroch kolách na víťaznú cestu, čo sa im vďaka pozornému výkonu počas celého stretnutia a presnému zásahu

Ľ. Horochoniča aj podarilo.

Svidník. Po štyroch stretnutiach bez víťazstva chcel FK Drustav Svidník v súboji s TJ Cementár Turňa pretrhnúť neúspešnú sériu, čo sa mu vďaka nechytatelnej hlavičke Ľ. Horochoniča zo 62. min. aj podarilo. Obaja súperi sa vo vzájomnom súboji prezentovali pozornou hrou koncentrovanou na minimalizovanie rizika na vlastnej polovici, preto mal ich zápas charakter duelu, o ktorom sa hovorí kto dá gól, vyhrá. Svidníčania boli o poznanie aktívnejší a hoci sa im nie všetky myšlienky podarilo na trávniku zrealizovať, predsa len sa za svoju trpezlivosť dočkali odmeny v podobe presného zásahu Ľ. Horochoniča. "Turňa je po roku v II. lige určite skúsenejším mužstvom, čo aj v tejto sezóne potvrdzuje svojimi výkonmi na ihriskách súperov. V tomto zápase sa hralo o šesť bodov, pričom po prehrách so Sp. Podhradím a Lokomotívou sme si už ďalšie domáce zaváhanie dovoliť nemohli. Keďže sme v predchádzajúcich domácich stretnutiach doplácali na situácie, kedy sme otvárali hru, chceli sme hrať dnes na istotu. Veril som, že jeden gól určite strelíme, čo sa nám aj v druhom polčase podarilo. Niekedy sú i stretnutia, ktoré sa vyhrávajú poctivou prácou, kde kreativita ide na úkor taktiky. Som rád, že sme toto merania síl zvládli a určite aj chlapcov dnešné víťazstvo pozdvihne," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Svidník vyhral v defenzíve

Svidníčania v predchádzajúcich kolách doplácali v prvom rade na nedostatky v defenzíve, ktorými posadili súperov do sedla. Proti Turni pôsobili domáci maximálne koncentrovane a spolu s nasadením pri zodpovednom riešení jednotlivých situácii nedovolili hosťom prepracovať sa k príležitostí, kde by sme mohli napísať, že bola vyložene gólová. "Samozrejme, pokiaľ by sme dokázali každý zápas odohrať bez inkasovaného gólu, bolo by to super. Aj proti Turni sa však v našich výkonoch objavili chybičky, na ktorých budeme musieť popracovať, aby to bolo ešte lepšie," ostal pri zemi P. Piršč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.