Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Svidník posilní Marek Mikula

Nová posila Marek Mikula. (Autor: VK Slavia)
Sportnet|Publikované 15. jan 2013 o 23:00

Pred začiatkom nadstavbovej časti získal Svidník do svojich radov Mareka Mikulu. Odchovanec Slávie sa domov vracia po zastávkach v Česku, Francúzsku a Grécku.SVIDNÍK. Legend Watches Slávia Svidník získal pred štartom druhej polovice sezóny novú posilu Mareka Mikulu.

Vedenie klubu bolo s odchovancom svidníckeho volejbalu v kontakte už pred začiatkom sezóny, keď bol na skúškach v Al Ahli v Spojených arabských emirátoch a bieloruskom Minsku.

Voľba 24-ročného hráča nakoniec padla na Iraklis Solún. Pre Grécko sa rozhodol nielen pre bohatú históriu klubu, ale dôležité z jeho pohľadu bolo aj to, že mužstvo vedie asistent trénera slovenskej reprezentácie Andrej Kravárik.

Hoci sa tímu darilo plniť predsezónne ambície, hospodárska situácia v krajine neobišla ani šport a tento fakt spôsobil, že Iraklis nedokázal plniť svoje záväzky, preto sa M. Mikula rozhodol pre ukončenie spolupráce.

Keďže kontakt s funkcionármi Svidníka neprerušil, po novom roku nabrala ich komunikácia na rastúcej intenzite a v pondelok sa obidve strany dohodli na kontrakte do konca sezóny.

„Iraklis má síce vo volejbalových kruhoch vysoký kredit, ale momentálne nedokáže vytvoriť hráčom adekvátne profesionálne zázemie, preto som sa rozhodol pre zmenu. S tým, čo som v Grécku odohral, som spokojný, i keď treba povedať, že všetky zápasy nám nevyšli podľa našich predstáv. Situácia v klube nie je jednoduchá, no napriek tomu sa nám v prebiehajúcej sezóne darilo napĺňať cieľ, ktorým je záchrana. V súťaži pôsobí dvanásť celkov a my sme potrebovali skončiť do desiateho miesta. Keď som odchádzal, pohyboval sa Solún okolo ôsmej priečky,“ obhliadol sa Marek Mikula za svojím pôsobením v Iraklise.

Najvyššie méty

Vo Svidníku by chcel bývalý mládežnícky reprezentant nadviazať na úspešné pôsobenia vo svojich predchádzajúcich kluboch.

Pripomenieme, že s Humenným získal slovenský titul a v Ostrave sa tešil zo zisku bronzových a strieborných medailí. Okrem toho vyhral dvakrát Český a raz Česko-slovenský pohár. Legionárske ostrohy si brúsil tiež vo francúzskom Saint Quentin.

„Po ukončení pôsobenia v Grécku som mal aj iné ponuky, ale prednosť som dal Svidníku, s ktorým som bol v kontakte už pred začiatkom aktuálneho súťažného ročníka. Rozhodol som sa teda vrátiť domov a už teraz sa teším predovšetkým na Kamila Feňa. Vždy som si s ním chcel zahrať a ešte keď bol v Zlíne, hovoril som mu, že raz budeme pôsobiť v jednom tíme. Vo Svidníku mám tie najvyššie ambície a rád by som mu pomohol k tomu, aby v extralige či Slovenskom pohári dosiahol na najvyššie méty,“ zdôraznil M. Mikula.

Univerzálny hráč

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie hrá na poste smečiara, no viackrát potvrdil, že mu sedí i pozícia univerzála, čo ocenil aj súčasný kouč Svidníka Jaroslav Vlk.

„Ešte stále máme mladé mužstvo a Marekove skúsenosti budú v tomto smere pre nás určite prínosom. V českej lige patril v štatistikách na podaní a v útoku medzi najlepších hráčov, preto verím, že sa nám ho podarí čo najskôr zapracovať do mužstva. Keďže je to univerzálny hráč, pomôže zvýšiť konkurenciu v mužstve, čo bude zároveň motiváciou aj pre ostatných chlapcov,“ uviedol smerom k novej posile J. Vlk. M. Mikula.

Verí, že s adaptáciou v kabíne nebude žiadny problém, pretože s novými spoluhráčmi sa pozná a jeho zápasové nasadenie bude v prvom rade závisieť od toho, kedy budú vybavené všetky administratívne formality.

Pripomenieme, že Slávia sa v sobotu predstaví v Humennom, s ktorým M. Mikula získal svoj doteraz jediný titul. „Pokiaľ nebudú vybavené všetky papiere, nechcem nič predbiehať. Na druhej strane, ak by som mohol nastúpiť už v Humennom, bolo by to pre mňa určite špecifické a zaujímavé,“ priznal M. Mikula.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.