Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svidník päť stretnutí neprehral a neinkasoval

Sportnet|Publikované 15. sep 2008 o 22:00

SVIDNÍK. FK Drustav Svidník sa po prehre v 4. kole v Topoľanoch rozbehol, keď za sebou nechal sériu štyroch víťazstiev a jednej remízy so skóre 12:0.

V poslednom kole si formu zverencov trénera Pavla Piršča odniesol na domácej pôde FK V. Tatry.

Základom disciplína

FK Vysoké Tatry nezvyknú v domácom prostredí púšťať body, o čom sa mohol presvedčiť napr. aj líder z Moldavy, či výsledkovo sa trápiaci Stropkov. FK Drustav Svidník však na súperovej pôde uspel a pokiaľ by jeho hráči boli v koncovke efektívnejší, mohli dohrávať stretnutie v uvoľnenejšej atmosfére. Hostia dokázali v defenzíve zodpovedným prístupom k organizácii hry eliminovať snahu zverencov trénera M. Wikarskeho a keď sa im naskytol priestor na rýchle kontry, nemali s prechodom do útoku problém. Rozhodnutie o konečnej podobe výsledku prišlo už v 28. min., o čo sa postarali J. Cenker s J. Bellákom. "Po skúsenostiach z minulých súťažných ročníkov sme sa pripravovali na špecifiká ihriska vo V. Tatrách, ktoré je menšie a futbalu často nepraje ani chlad v kombinácii s vetrom. Mrzí ma len to, že sme nedokázali zvíťaziť vyšším rozdielom. Príležitosti na potvrdenie nášho vedenia sme určite mali a pokiaľ by sme ich premenili, nemuseli sme po vylúčení J. Puchíra prežívať horúce chvíle. Chlapci však hrali disciplinovane a jednoducho v obrane s rýchlym prechodom do útoku, čím položili pevné základy nášho úspechu," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Pozvánka na lídra

Svidník prehral naposledy v 4. kole v Topoľanoch. Po prehre 1:5 bol P. Piršč do vlastných hráčskych radov kritický a jeho slová padli na úrodnú pôdu, pretože vrátane pohárového stretnutia v Stropkove mužstvo v posledných piatich meraniach síl štyrikrát vyhralo, v jednom prípade remizovalo a neinkasovalo ani raz. "Môžem iba povedať, že séria piatich zápasov bez inkasovaného gólu má veľmi teší. Stále zdôrazňujem, že úspešný výsledok sa odvíja od obrannej činnosti. Pokiaľ si vzadu nekomplikujeme život, hrá sa nám dobre aj smerom dopredu. Po vysokej prehre v Topoľanoch, kde disciplína nebola podľa mojich predstáv, si chlapci uvedomili svoje povinnosti na trávniku a od tohto stretnutia to je na ich prístupe v zápasoch vidieť. Po doplnení kádra sa v mužstve zvýšila konkurencia a preto každý, kto dostane príležitosť, chce ukázať svoje kvality, lebo si uvedomuje, že na lavičke sú pripravení nastúpiť ďalší kvalitní hráči," vysvetľoval P. Piršč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.