Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidník absolvuje prvý blok prípravy doma

Sportnet|Publikované 5. aug 2013 o 22:00

Svidníčania sa pripravujú pod vedením nového trénera Petra Kalného od štvrtka. Mužstvo čakajú štyri turnaje.

Svidníčania sa pripravujú pod vedením nového trénera Petra Kalného od štvrtka. Mužstvo čakajú štyri turnaje so zaujímavými súpermi.

SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník začali prípravu na nový súťažný ročník 1. augusta.

Prvý blok v priebehu štyroch týždňov naplánoval nový tréner Peter Kalný v domácich podmienkach, kde s mužstvom využíva športovú halu, dve multifunkčné ihriská, posilňovňu a letné kúpalisko.

Dvojfázové tréningy sú rozdelené dopoludnia na prácu s loptou a poobede čaká na hráčov kondičná zaberačka.

„Ráno pracujeme dve hodiny s loptami, ale nie je to klasický tréning ako v súťažnom období, pretože do jednotlivých cvičení zaraďujeme kondičné prvky. Popoludní striedame atletiku, posilňovňu a vytrvalostné bežecké trasy. S vytvorenými podmienkami som absolútne spokojný, či už z pohľadu tréningových možností, ubytovania, regenerácie alebo stravy,“ konštatoval tréner Legend Watches Slávia Svidník Peter Kalný.

Štyri turnaje

V druhej časti prípravy majú Svidníčania naplánované štyri turnaje. Postupne sa predstavia 30. – 31. augusta doma, 6. – 8. septembra v Prešove, 13. – 14. septembra v Nitre a týždeň pred začiatkom extraligy vycestujú do Bialsko Bialy.

Z istých súperov sa Slávia stretne s Humenným, Prešovom, Nitrou, Volley Teamom UNICEF, Zlínom, či Hot Volleyom Viedeň.

„S blížiacim sa príchodom súťaže bude kondičná fáza prípravy ustupovať a viac sa budeme, samozrejme, venovať herným činnostiam a technike. V pláne máme odohrať 13 – 15 prípravných stretnutí, k tomu v priebehu augusta pripravujem 2 – 3 tréningové hry,“ dodal P. Kalný.

Dostatočná sila

V novom súťažnom ročníku fanúšikovia v drese Svidníka neuvidia Kamila Feňa (VKM Stará Ľubovňa), Michala Rajdugu (VK PU Mirad Prešov), Ľuboša Macka (VK PU Mirad Prešov), Mareka Mikulu (zatiaľ bez klubu) a Petra Turlíka (zatiaľ bez klubu).

Novými tvárami budú Jakub Bucki (KPS Siedlce Poľsko, I. liga) a Stanislav Soták (ŠK Chemes Humenné), plus sa pod Duklu vracajú Miloš Labik (VKM Stará Ľubovňa - ukončené hosťovanie) s Petrom Tholtom (VK PU Mirad Prešov) a príležitosť dostane aj Marián Vitko (juniorka Slávia Svidník).

„Hráčov poznám nielen na základe mien, ale aj podľa výkonnosti, preto si myslím, že sme dostatočne silní, aby sme mohli naplniť klubové ciele. Mužstvo je dobre poskladané a keď sme začali komunikovať o možnej spolupráci, mal som iba jednu pripomienku k postu univerzála. Jadro kádra tvoria hráči vo veku od 23 do 26 rokov, čo je z pohľadu trénovateľnosti optimálna veková skladba,“ uviedol P. Kalný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.