Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Svidníčania ukázali za víkend dva rozmery

Sportnet|24. nov 2008 o 00:00

Víkendové dvojkolo volejbalovej extraligy mužov prinieslo pre hráčov Slávie Svidník dva diametrálne odlišné výkony aj výsledy. SVIDNÍK. Kým v

Víkendové dvojkolo volejbalovej extraligy mužov prinieslo pre hráčov Slávie Svidník dva diametrálne odlišné výkony aj výsledy.

SVIDNÍK. Kým v sobotu v Nitre nedokázali vážnejšie vzdorovať domácemu celku, do podobnej situácie včera vystavili v domácom prostredí celok Hydrexu Hriňová.

Sobotňajšie vystúpenie pod Zoborom bolo pre Svidníčanov od začiatku akoby zakliate. Okrem toho, že sa museli zaobísť bez zraneného Viktora Varcholu na poste diagonálneho hráča, pokazil sa im autobus, a tak cestovali v psom počasí za súperom autami. Ambiciózny súper im nedovolil takmer nič, slávisti ani raz neprešli cez dvadsať bodov, a to hovorí za všetko.

Zvládli domáci tlak

Pred včerajším duelom doma s Hriňovou neboli Svidníčania v ľahkej situácii. Vo vyrovnanej tabuľke by sa bola ďalšia prehra rovnala takmer katastrofe, a zrejme by bola pochovala nádeje na postup do elitnej nadstavbovej šestky. Slávia však zápas zvládla a udržala si tak piatu priečku, čoraz ďalej sa vzďaľujúc práve Hriňovej a Púchovu.

"Bolo to spočiatku veľmi nervózne, na hráčoch akoby visel tieň prehy z Nitry. Zlom nastal v koncovke prvého setu, keď sme otočili z 18:20 na 24:21. Set sme už uhrali a v ďalšom prienehu sme už jasne diktovali tempo. Opierali sme sa najmä o kvalitný servis a následnú dobrú obranu na sieti, ale v podstate sme predčili súpera, ktorý prišiel len so siedmimi hráčmi, vo všetkých činnostiach," hodnotil asistent trénera Svidníka Miroslav Blanár.

Stále v dobrom strede

Pri pohľade na tabuľku je zrejmé, že zverenci trénera Evalda Štofíka majú už postup do elitnej šestky vo vlastných rukách. V tabuľke je pri nerovnakom počet odohraných zápasov dôležitý predovšetkým počet prehier, a v tomto parametri už Svidník prenasledovateľom odskočil. Pravda, treba skončiť do piatej priečky, keďže do nadstavby už zasiahne aj majstrovské Humenné, hrajúce doposiaľ Stredoeurópsku ligu.

"Predovšetkým potrebujeme zo zvyšných piatich zápasov uhrať domáce s Púchovom a Martinom, plus skúsiť niečo urobiť v Malackách. V Bratislave a v Novom Meste nemáme čo stratiť, celkovo myslím, že je to na dobrej ceste," rátal M. Blanár.

- - - SMOLIAR - - -

Varcholu čaká operácia

(maj)

Svidníčanom v oboch víkendových záapsoch chýbal vážne zranený univerzál Viktor Varchola. Ten si ešte v predchádzajúcom dueli Slávie so Zvolenom roztrhol väzy v kolene a čaká ho operácia.

"Je to veľká škoda, Viťo sa akurát dostával do dobrej hernej pohody, takto je preň zrejme celý zvyšok sezóny stratený," neveselo konštatoval M. Blanár. Varchola by sa mal dostať práve dnes na operačný stôl vyhláseného odborníka, MUDr. Jána Kľoca, na prešovskej ortopédii. Spoluhráči bojovali včera tak trocha aj za neho, na poste univerzála zaskočil Michal Rajduga. "Pre nás to znamená dosť vážny zásah do zostavy, zatiaľ na "účku" zaskočil Rajduga, na tomto poste môže alternovať aj Jaro Hančák," dodal M. Blanár.

Súvisiace články