Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Svidníčania sa doma lúčia proti Martinu

Sportnet|Publikované 12. dec 2008 o 23:00

MARÓDKA NARUŠILA ZÁKLADNÚ ZOSTAVU SLÁVIEV extralige volejbalistov je dnes na programe predposledné, 17. kolo základnej časti, Svidníčania privítajú

MARÓDKA NARUŠILA ZÁKLADNÚ ZOSTAVU SLÁVIE

V extralige volejbalistov je dnes na programe predposledné, 17. kolo základnej časti, Svidníčania privítajú posledný Martin.

SVIDNÍK. V domácej rozlúčke s kalendárnym rokom sa Slávia Svidník vo svojej hale postaví dnes od 18. hodiny proti Neografii Martin, teda družstvu, ktoré s dvomi výhrami okupuje poslednú priečku tabuľky. Slávia je piata, ešte stále živí teoretickú šancu na umiestnenie do tretieho miesta, čo by znamenalo postup do elitnej nadstavbovej štvorice. Reálnejšie je však skôr vybudovanie čo najlepšieho postavenia a bodového zisku na čele druhej nadstavbovej šestice.

Maródka zasiahla do zostavy

V uplynulom dvojkole najskôr Svidník doma porazil Púchov 3:0, potom však prehral v Malackách 1:3, a práve tento výsledok skresal šance na prvú štvorku do roviny teórie. Na výkone východniarov sa neblaho prejavila maródka, ktorá výrazne zasiahla do základnej šestky. K dlhodobo zranenému Viktorovi Varcholovi, ktorý je už po operácii kolenných väzov, pribudol aj libero Ľuboslav Soták (na zranenej ruke má sadru) a blokár Milan Mihaľko (vytknutý členok).

"V Malackách sa veľmi citeľne prejavila najmä absencia libera. Jednak to bolo pri prihrávke, ale aj pri situáciách, keď súper prehodil jednoduchú loptu a tá nám padla. Nie je to výhovorka za našu prehru, ale faktom je, že hráči sú zvyknutí na systém hry s liberom, ktorý si vykrýva svoj priestor a plní úlohy," komentoval asistent trénera Miroslav Blanár. Zo spomenutého tria by už dnes k dispozícii kormidelníkovi Evaldovi Štofíkovi mohol byť Mihaľko.

Nabáda k ostražitosti

Hoci je Martin podľa tabuľky kvalitatívne najslabším celkom extraligy dokáže byť nepríjemný. Každý zápas v jeho podaní je prakticky existenčný, a podľa toho aj na ihrisku pôsobí. "Sme v tomto stretnutí favoritom, ale ja takéto zápasy nemám rád. Treba ich od začiatku vzať vážne, vyrovnať sa s tým, že súper bude bojovať a nedať mu šancu chytiť sa. Pe nás je to rozlúčka s domácim obecenstvom v tomto roku, a dúfam, že našich priaznivcov nesklameme výsledkom ani hrou. Samozrejme, berieme iba víťazstvo, potom uvidíme, čo sa bude dať robiť v záverečnom kole v Novom Meste nad Váhom. Tam ale už skutočne nebudeme mať čo stratiť, môžeme len príjemne prekvapiť," dodal M. Blanár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.