Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Svidníčania prepísali históriu

Sportnet|Publikované 2. dec 2007 o 23:00

Konečne! Jedenásť kôl trvalo volejbalistom Slávie Svidník, než vybojovali prvé, historické extraligové víťazstvo pre klub. Je o to cennejšie, že ho

dosiahli v telocvični priameho súpera z dna tabuľky a priblížili sa tak Zvolenu na minimálny rozdiel.

ZVOLEN/SVIDNÍK. Kým niekoľko zápasov ušlo Svidníčanom pomedzi prsty najmä vlastnou neschopnosťou zabrať v kľúčových okamihoch, tentoraz sa dokázali skoncentrovať. "Predovšetkým, urobili sme podstatne menej chýb než Zvolen. Kým v predchádzajúcich dueloch sme trpeli na neschopnosť zložiť loptu, teraz zabrali skutočne všetci. Ak družstvo zloží tých 70 - 80 percent útokov a k tomu pridá aj body po obrane, dá sa vyhrávať. Pomohla nám aj možnosť prestriedať v prípade potreby nahrávačov, to býva takmer vždy oživením," hodnotil konečne spokojný tréner Miroslav Blanár.

Kerekeš oživil kabínu

Počas týždňa dopísali na súpisku Jána Kerekeša, ktorý sa vrátil po dlhšom pobyte za morom. Skúsený univerzál sa síce na ihrisko nedostal, ale urobil kus práce na atmosfére v tíme.

"Priniesol medzi hráčov dobrú náladu, dokázali sme sa vyhecovať na potrebný stupeň. Séria neúspechov nás už ťažila, ale Janko bol práve tým vítaným elementom, ktorý dokázal urobiť správnu pohodičku," chválil M. Blanár. Postupne sa mu začína zapĺňať aj lavička, čo je pred vrcholiacou základnou časťou sľubné. "Konečne som videl na ihrisku to úspešné družstvo z minulsezónnej baráže. Chlapci bojovali, niekedy v premiere snahy robili aj chyby, ale zmazali to veľkým chcením."

Potvrdiť aj doma

Cesta na východ zo Zvolena bola po čase veselá. "Bolo nejaké to pivko, trocha sme aj pospievali, ale veľké oslavy sa nekonali. Je dôležité, že sme sa chytili a už pred nadstavbou by sme chceli náskok súperov pred nami minimalizovať."

Slová kormidelníka Svidníčanov predznamenávajú ďalší dôležitý duel, ktorý sa pod Duklou odohrá v sobotu. Slávia privíta Malacky, a ak by dokázala vyhrať aj doma, bola by dvojici Zvolen - Malacky už prakticky za pätami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.