Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Svidníčania prehrali prvé zápasy

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Svidník - Dosť zásadným spôsobom prehovorili do vývoja prvoligovej súťaže volejbalistov v skupine východ zápasy 7. kola. Vedúca Stará Ľubovňa získala

výraznejší náskok, keďže Svidníčania prehrali vôbec prvé dva duely v súťaži na pôde Hriňovej, ktorá sa cez nich posunula v tabuľke.

Spartak ZŤS Hriňová - Slávia Svidník 3:2 (17, -22, 18, -21, 11) a 3:0 (27, 22, 19). Slávia: Blanár, Dzúr, Ľ. Soták, Fečík, Murčinko, Šalata, Feňo, Sipľak, Kerekeš, Senčák, Bilas.

Súboj dvoch tímov zo špičky tabuľky priniesol dve víťazstvá domácich, najmä v prvom zápase však bol výsledok dlho na vážkach. "V prvých štyroch setoch prvého zápasu sa na oboch stranách striedal veľmi veľký počet chýb a rozhodovalo sa v tajbrejku. V ňom domácim pomohli v rozhodujúcich chvíľach aj rozhodcovia, ktorí nás obrali o niekoľko bodov. Do druhého duelu sme nastúpili veľmi dobre, celý prvý set sme viedli, v koncovke nás však opäť pribrzdili arbitri. Definitívne sme sa zlomili v druhom sete, keď si urobil výron Šalata a náš výkon už potom išiel dolu vodou. Nechcem sa vyhovárať, vedeli sme, do akého prostredia ideme, aj iné tímy nás upozorňovali, že v Hriňovej sa hrá veľmi ťažko. Naša séria sa skončila, sme síce trocha rozčarovaní, dúfali sme, že vyhráme aspoň jeden zápas, ale všetko zlé je na niečo dobré. Raz sme už prehrať museli, trocha sa uvoľnil psychický tlak a pred dôležitými zápasmi doma so Starou Ľubovňou sa môžeme plne koncentrovať na hru," hodnotil tréner Svidníka Miroslav Blanár.

Ďalšie výsledky: Lovinobaňa - Bardejov 3:0 (9, 8, 14) a 3:0 (19, 20, 14), Spišská Nová Ves - Revúca 3:2 a 0:3, Stará Ľubovňa - Kežmarok 3:0 a 3:0. Martin mal voľno.