Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svidníčania chcú ukázať silu z prípravy

Sportnet|Publikované 25. okt 2012 o 22:00

Šlágrom 5. kola volejbalovej extraligy bude duel medzi Svidníkom a Myjavou.

Obidvaja súperi majú plný počet bodov a domáci by si túto bilanciu chceli udržať aj po sobote.

SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník nastúpia na ostrý majstrovský duel po dvoch týždňoch, keď v sobotu privítajú doma VKP Spartak Myjava.

Napriek voľnému víkendu Svidníčania zo zápasového rytmu nevyšli, pretože v rámci prípravy odohrali dve stretnutia s Brnom a reprezentáciou Saudskej Arábie.

Medzinárodná príprava

S českým extraligistom si Svidník dohodol duel v Žiline. Zverenci trénera Jaroslava Vlka odohrali so súperom z Brna päťsetovú bitku, v ktorej nakoniec zvíťazili 3:2 (21, -21. 20, -28, -13).

Hráči Saudskej Arábie boli už o čosi ľahším orieškom a hoci získali tretí set vo svoj prospech, v konečnom účtovaní ťahali za kratší koniec pomerom 3:1.

„Z našej strany bolo dôležité, aby sme hrali čo najviac. Stále je len začiatok sezóny, preto máme ešte na čom pracovať. Výhodou prípravných stretnutí je, že šancu zahrať si dostanú všetci hráči, teda aj tí, ktorí v lige nastupujú menej. Hoci obidvaja súperi mali rozdielnu kvalitu, mohli sme si vyskúšať všetky herné činnosti a z tohto pohľadu obidve naše vystúpenia svoj účel splnili. Osobne mám radšej herné tréningy, preto som možnosť odohrať dva zápasy iba privítal,“ konštatoval kapitán Legend Watches Slávia Svidník Kamil Feňo.

Sila z prípravy

Svidník vstúpil do prebiehajúcej sezóny hladkými víťazstvami proti Starej Ľubovni, Žiline a Nitre. Zverenci trénera Jaroslava Vlka potvrdili vo všetkých troch vystúpeniach úlohu favorita a bez zbytočných dramatických vsuviek získali plný počet bodov.

V sobotu čaká na Sláviu v podobe VKP Spartak Myjava prvá kvalitatívne náročnejšia previerka.

„Po výluke Humenného a Volley Teamu, plus odhlásení VKP nabrala liga iný smer. Bez ohľadu na všetky okolnosti sú naše ciele jasné – postúpiť do nadstavby o 1. – 4. miesto, čo nám zároveň zabezpečí účasť vo Final Four Slovenského pohára. Naši doterajší súperi nás zatiaľ príliš nepreverili, no verím, že proti Myjave už ukážeme naplno našu silu, ktorú sme pilovali počas celej prípravy,“ naznačil očakávania smerom k sobote K. Feňo.

Vlastná cesta

Pred začiatkom novej sezóny zaujala na slovenskej volejbalovej scéne práve informácia o najbližšom súperovi Svidníčanov.

Spojenie kádrov VKP Bratislava a Spartaka Myjavy vo verejnosti zarezonovalo a nový tím začal od prvého kola potvrdzovať, že bude patriť medzi najužšiu špičku. Myjavčania v doterajšom priebehu nestratili ani set, a aj preto ich vystúpenie pod Duklou sľubuje výborný duel.

„Myjava má dnes širší káder, čo jej dáva viacero možností reagovať na vývoj zápasu. V priebehu týždňa sme sa pripravovali na kľúčových hráčov súpera Barbierika, Horníka a Reháka, pričom každý z nich je odlišným typom. Okrem toho sa hosťom vrátil z Volley Teamu nahrávač Mikula, tak teda uvidíme, ako im pôjde súhra. Napriek kvalite súpera chceme ísť za víťazstvom našou vlastnou cestou. Dôležitý bude dobrý servis a kvalitná prihrávka, vďaka čomu budeme môcť využiť náš potenciál v útoku. V kabíne vládne správna bojová nálada a ak dodržíme trénerove pokyny, mali by sme uspieť. Na zápas sa všetci tešíme a boli by sme iba radi, ak by sme podobných stretnutí mohli odohrať v sezóne čo najviac,“ zdôraznil K. Feňo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.