Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidníčania by privítali odklad jari

Tréner. Pavel Piršč dúfa, že na jar sa Svidník vyhupne vyššie. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 12. mar 2013 o 23:00

Už sa to kráti i štvrtoligovým futbalistom. Zimná pauza sa končí a pomaly sa chystajú vkročiť do jarnej odvety.

V tejto chvíli však ešte nevedno, či naozaj nastávajúci víkend sa rozbehnú zápolenia v najvyššej regionálnej súťaži. Dozvuky zimy sú ešte silné a navyše predpoveď počasia veští tiež problémy. Ihriská sú podmáčané a pokiaľ by napadol sneh alebo by primrzlo, bola by to hotová galiba.

SVIDNÍK. Dnes majú nahlásiť jednotlivé kluby riadiacemu orgánu, ako to vyzerá s hracími plochami, vo štvrtok bude zasadnutie športovo-technickej komisie VsFZ, ktorá vynesie ortieľ.

Vo Svidníku by mali privítať v úvodnom kole Sninu. Pod Duklou to nie je rozhodne ideálne a tiež sa obávajú, čo bude koncom týždňa.

„Keby záležalo na mne, tak radšej by som privítal odklad začiatku odvetnej časti. Takto sa zničia ihriská, pribudnú starosti účastníkom,“ rozhovoril sa tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Generálku jeho tím neabsolvoval práve preto, že nebol poruke vhodný terén a umelý trávnik už nemienil „zamestnať“.

„Na tomto podklade v Stropkove, Bardejove, Sabinove či v Poľsku sme odohrali predošlé prípravné stretnutia.“

Dokopy Svidníčania zvládli desať prípravných duelov s rôznymi výsledkami. To aj preto, že kouč skúšal viacerých hráčov z nižších súťaží a zostava sa neustále menila, niekedy v prvom i druhom polčase bola celkom iná jedenástka.

Kvalita súperov bola rôzna a niektorí rivali poriadne preverili pripravenosť tímu (Lipany, St. Ľubovňa, Stropkov). Súpiska sa neveľmi obmenila.

Hoci nie je vylúčené, že niektoré zmeny sa ešte udejú, keďže prestupový termín ani zďaleka nevypršal a času na prípadné rošády je habadej.

Neodišiel zatiaľ nikto, ani Bučko, ktorý to proboval v Bardejove. Na prestup prišiel Medvec zo Stropkova (univerzálny hráč) a Vaľko z Kľušova (útočník).

Na skúške bol mladý Horbaj, ale nezostal, kým Flešár, ktorý bol naposledy v Hanušovciach, zatiaľ bojuje o svoju šancu. Rovnako by konkurenciu mali zvýšiť dorastenci Sejkanič, Petrík či Pavelčák.

„Máme záujem o niektorých jednotlivcov z Bardejova, čo sa nedostali do kádra áčka. Potrebujeme zvýšiť konkurenciu v útoku a zálohe.“

Vyhupnúť sa vyššie

Piršč informoval, že s výnimkou Puchíra, ktorého trápia slabiny a až neskôr sa zapojil do tréningového procesu, ostatní zverenci sú v poriadku.

Skúsený Horochonič zvládol bez problémov všetky duely a vyzerá to tak, že po operácii by mal byť znovu v obvyklej pohode.

V jeseni neraz situáciu a nácvik činností komplikovala absencia viacerých hráčov kvôli rôznym povinnostiam.

„Viete, toto je amatérsky futbal a prvoradé pre chlapcov je, aby si plnili svoje pracovné záležitosti. Futbal prichádza na rad až potom. Verím však, že sa nám to podarí nejako skĺbiť, hoci situácia nie vždy je optimálna.“

Svidník neraz v prvej časti doplácal na biednejšiu streľbu hlavne u súperov, čo pochovalo vyhliadky na lepší bodový zisk. Vydarenejšia koncovka je predpokladom, aby sa podarilo odpútať z terajšej 14. priečky tabuľky.

„Máme dostatok skúsených futbalistov a tak aj naše ambície musia byť iné. Dúfame, že naša hra bude efektívnejšia, hoci jar je náročnejšia, lebo každý chce zabojovať o vyššie pozície“ pripomenul tréner Pavel Piršč, ktorý by mal mať v zápasoch káder s minimálne 18 hráčmi.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.