Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Svidníčania budú veľký rest mazať až na jar

Sportnet|Publikované 19. nov 2013 o 23:00

Svidnícki futbalisti nemajú po jeseni ani jednu výhru, doháňa to chcú na jar.

SVIDNÍK. Hoci počasie bolo k účastníkom najvyššej regionálnej futbalovej súťaže blahosklonné vzhľadom na vysoký dátum, predsa po predohrávaných dvoch kolách z jarnej fázy si účastníci vydýchli.

Oprávnene, lebo majú toho plné zuby. Kádre v amatérskom futbale predsa nie sú také stavané, aby si poradili s dlhým programom bez ujmy.

Určite medzi tímy, ktoré majú najväčšie resty, patrí Svidník. Kolektív FK Drustav absolvoval prvú časť súťaže a ešte aj niečo navyše bez čo len jedinej výhry.

„To nás mrzí, na jesennú rozlúčku sme preto i nastupovali s úmyslom zlomiť túto bilanciu, ktorá vojde do neradostných análov svidníckeho futbalu. Žiaľ, nevyšlo to a treba sa na jar pokúsiť čím skôr vymazať nulu z tejto kolónky,“ podotkol tréner Svidníčanov Pavel Piršč.

Nie je bez zaujímavosti, že v predošlom vzájomnom zápase na ihrisku Sniny dosiahli jeho zverenci lepší výsledok a dokonca tam viedli.

“Vtedy sme dali rýchly gól a do prestávky sme udržiavali remízový stav. Rozhodnutie padlo až po zmene strán.“

Tentoraz však s podobným scenárom vyrukovali Sninčania. Len s tým rozdielom, že v úvodnej desaťminútovke až dva razy rozvlnili domácu sieť a hostitelia pred odchodom do šatne len korigovali nepriaznivý stav.

„Upozorňoval som zverencov, aby si dávali pozor na začiatok stretnutia, ale stalo sa presne to, čoho som sa obával. Dva inkasované zásahy naším kolektívom poriadne zamávali. Najprv to bola dlhá lopta za obranu, nepokrytie protihráča a ďalší gól padol zase po rohovom kope a následnej trme-vrme. Boli sme otrasení po takom nepriaznivom úvode a nejaký čas trvalo, kým sme sa spamätali.“

Druhý polčas bol vyrovnaný, stále to bolo na vážkach, ale v záverečnej fáze prišla veľká chyba, keď hostia vystihli malú domov konkurenta a stanovili konečný výsledok.

Neprekročili svoj tieň

Pravdaže, tím MFK predviedol svoju kvalitu a potvrdil svoje postavenie v pelotóne, ktoré je celkom iné než v prípade FK Drustav.

„Súper hrozil z kontier, na tie sme si museli dávať pozor, ale i on bol v strehu, aby sme nevyrovnali, hoci vyložené šance sme nemali,“ pripomenul P. Piršč.

Po zmierlivých výsledkoch, ktoré Svidník uhral v dueloch v Barci a doma s V. Opátskym, sa zdalo, že prvý trojbodový zápis je na spadnutie.

Lenže mladý tím (naposledy medzi skúsených bolo možné zaradiť iba brankára M. Matkobiša a Harakaľa) neprekročil svoj tieň. Stále chýba iba krôčik k trom bodom, drobnosti ničia snahu.

„V závere jesene bolo vidno, že sa kolektív zlepšuje, zohráva a netrčí uňho natoľko nedostatok skúseností. Plány nám však nabúrali aj zranenia a nekompletná zostava. Napriek tomu sme bojovali, trebárs vo Veľkých Revištiach sme mali možnosti, samostatné nájazdy, no nepremenili sme ich. V Spišskej Novej Vsi to bolo zase dlho vyrovnané a rozhodujúci gól sme dostali sedem minút pred koncom. Treba však na to zabudnúť a veriť, že v budúcom roku to otočíme,“ vyjadril nádej tréner Svidníka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.