Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Svetový pohár v Düsseldorfe

SITA|Publikované 23. máj 2007 o 14:50

Víťazmi stredajších stretnutí v základnej Modrej skupine na jubilejnom 30. ročníku tenisového podujatia ARAG ATP World Team Cup (dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) v nemeckom Düsseldorfe v Rochusclube sa v predstihu už pred štvorhrami stali Španielsko

Španieli po dvojhrách v rámci druhého z troch sledov zápasov v Modrej skupine na týchto neoficiálnych MS reprezentačných družstiev mužov pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP vedú nad domácim Nemeckom 2:0. Najprv David Ferrer zdolal Philippa Kohlschreibera za 93 minút 6:3, 7:5, keď v druhom dejstve prijímal podanie súpera za nepriaznivého stavu 3:5 a pripísal si ďalšie štyri gemy, a potom si Nicolas Almagro poradil za 86 minút s Florianom Mayerom 6:4, 6:4.

Prvý český bod v dueli s belgickými hráčmi získal Tomáš Berdych, ktorý za 59 minút deklasoval Oliviera Rochusa 6:3, 6:0 a vzápätí nečakane Jan Hájek za 94 minút vyhral nad Kristofom Vliegenom 7:6 (7), 6:4, keď v prvom dejstve odvrátil dva setbaly a v druhom obrátil z 0:2 na 4:2. Premožitelia Slovenska v septembrovom bratislavskom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007 Belgičania sú teda po Švédsku z Červenej skupiny druhým tímom, ktorý už nemá šancu na postup do sobotňajšieho finále. V stredu "tri korunky" aspoň uspeli v dohrávanej štvorhre proti Čile.

Svetový pohár tímov - 30. ARAG ATP World Team Cup (Düsseldorf - Rochusclub, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) - streda - výsledky:

4. Belgicko 2 0 2 0:5 1:10 0

Vysvetlivky: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé víťazstvá a prehry, skóre setov, body

Červená skupina (z utorka sa dohrávala štvorhra):

Čile - Švédsko 2:1 - konečný výsledok

Nicolas Massú - Jonas Björkman 7:5, 6:7 (6), 6:0

Fernando González - Robin Söderling 4:6, 7:5, 6:4

Fernando González, Nicolas Massú - Jonas Björkman, Thomas Johansson 7:5, 3:6, 7:10 (zápasový tajbrejk)