Svetový pohár v biatlone začal najlepšie Francúz Fourcade

SITA|30. nov 2011 o 20:33

Vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km, ktorými sa v stredu vo švédskom Östersunde začal nový ročník Svetového pohára v biatlone, suverénne zvíťazil Francúz Martin Fourcade.

ÖSTERSUND.

Základ svojho siedmeho triumfu v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus, položil tento 23-ročný strieborný olympijský medailista z Vancouveru, majster sveta z tohtoročného šampionátu v ruskom Chanty-Mansijsku a tretí v konečnom poradí SP v uplynulej sezóne vynikajúcim streleckým výkonom.

Prvé tri položky zvládol bezchybne, na štvrtej netrafil jeden terč a keďže patrí k bežecky najkvalitnejším pretekárom medzi biatlonistami, mal v cieli pred strieborným Michalom Šlesingrom z Česka takmer dvojminútový náskok.

Bronzový Nemec Simon Schempp zaostal o ďalšie dve desatiny sekundy.

Z tria Slovákov v 103-člennom štartovom poli bol najlepší Matej Kazár. Ďaleko však zaostal za bodovanou štyridsiatkou, skončil šesťdesiaty piaty.

Dušana Šimočka klasifikovali na 85. priečke, Martin Otčenáš po odstúpení jedného z pretekárov uzatváral výsledkovú listinu na 102. pozícii.

ico

Výsledky - vytrvalostné preteky mužov na 20 km:

1. Martin Fourcade (Fr.) 53:29,8 min (1 trestná minúta), 2. Michal Šlesingr (ČR) +1:54,3 (1), 3. Simon Schempp (Nem.) +1:54,5 (1), 4. Dominik Landertinger (Rak.) +1:57,4 (2), 5. Jevgenij Usťugov (Rus.) +2:39,4 (2), 6. Christoph Sumann (Rak.) +2:39,6 (2),... 65. Matej Kazár +6:36,1 (4), 85. Dušan Šimočko +8:21,0 (3), 102. Martin Otčenáš +13:33,3 (8).