Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Svetový pohár tímov - Za USA opäť aj Bob a Mike Bryanovci

SITA|Publikované 10. máj 2008 o 09:25

DÜSSELDORF 10. mája (SITA) - Americký výber na blížiacom sa 31. ročníku düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych ...

DÜSSELDORF 10. mája (SITA) - Americký výber na blížiacom sa 31. ročníku düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP, budú popri singlistoch Andym Roddickovi a Jamesovi Blakovi tvoriť špecialisti na štvorhru a spoloční lídri deblového renkingu - bratia Bob a Mike Bryanovci. Oznámili to organizátori podujatia na jeho internetovej stránke.

Američania naposledy triumfovali v Rochusclube v roku 1993 zásluhou Peta Samprasa, Patricka McEnroa a Michaela Changa. Dvojičky Bryanovci majú na Svetovom pohári tímov bilanciu 10 víťazstiev a 2 prehry. Vlani uspeli vo všetkých troch absolvovaných štvorhrách, nestratili ani set a pustili len deväť gemov.

Ďalšími účastníkmi sú Španielsko (David Ferrer, Nicolas Almagro, Marcel Granollers-Pujol), Rusko (Michail Južnyj, Igor Andrejev, Dmitrij Tursunov), trofej obhajujúca Argentína (Guillermo Caňas, Juan Ignacio Chela), Nemecko (Philipp Kohlschreiber, Nicolas Kiefer, Philipp Petzschner, Christopher Kas), Taliansko (Potito Starace, Filippo Volandri, Simone Bolelli), Švédsko (Robin Söderling, Thomas Johansson, Robin Lindstedt) a na základe voľnej karty Česko (Tomáš Berdych, Ivo Minář, Pavel Vízner).

Osem družstiev rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Jeden duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Na všetkých doterajších edíciách sa okrem Nemecka zúčastnili len Spojené štáty americké, ktoré sú so 4 trofejami spolu so Španielskom a Nemeckom historicky najúspešnejším štátom. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.