Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Svetový pohár tímov - V kádroch aj Blake a Kiefer

SITA|Publikované 3. apr 2008 o 14:50

DÜSSELDORF 3. apríla (SITA) - Organizátori 31. ročníka düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych MS reprezentačných ...

DÜSSELDORF 3. apríla (SITA) - Organizátori 31. ročníka düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP, zverejnili prísľub účasti od domáceho Nicolasa Kiefera a Jamesa Blaka, ktorý dotvorí osvedčenú singlovú dvojicu s Andym Roddickom. Zvyšok americkej zostavy na podujatie v Rochusclube zatiaľ nie je známy.

Hostitelia už dávnejšie majú v kádri aj Philippa Kohlschreibera. Španielsko môže rátať so službami Davida Ferrera. Rusko sa opiera o Michaila Južného a Igora Andrejeva. Trofej obhajujúca Argentína otvorila zapĺňanie svojej súpisky Guillermom Caňasom. V pozícii náhradníka po jesennej uzávierke Race to Düsseldorf figurujúce Česko predbežne disponuje Tomášom Berdychom, napokon však zrejme vôbec nebude štartovať. Celková situácia sa zmenila aj v tom, že istá by mala byť účasť Nemecka (už priamo - bez voľnej karty), USA, Ruska, Španielska, Argentíny a Talianska. Siedmym aktérom sa najnovšie zdá byť Nemecko a voľnú kartu vraj preberie niekto z tria Srbsko, Švédsko, Chorvátsko.

Osem družstiev rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Jeden duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Tím môžu tvoriť traja až piati hráči. Kritériom na prvotný výber účastníckych krajín bolo rebríčkové postavenie dvoch najlepších singlistov v renkingu ATP Entry po novembrovom šanghajskom Masters Cupe. Španieli Rafael Nadal (druhý v počítačovom poradí) a Ferrer (piaty v hodnotení) dosiahli najnižší súčet - 7. Na všetkých edíciách sa okrem Nemecka zúčastnili len Spojené štáty americké, ktoré sú so 4 trofejami spolu so Španielskom a Nemeckom historicky najúspešnejším štátom. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.