Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Svetový pohár tímov - Američanov povedie Roddick

SITA|Publikované 2. apr 2008 o 16:48

DÜSSELDORF 2. apríla (SITA) - Organizátori 31. ročníka düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych MS reprezentačných ...

DÜSSELDORF 2. apríla (SITA) - Organizátori 31. ročníka düsseldorfského tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP, zverejnili prísľub účasti od Andyho Roddicka. Zvyšok americkej zostavy na podujatie v Rochusclube zatiaľ nie je známy. Španielsko už dávnejšie môže rátať so službami Davida Ferrera. Rusko sa zatiaľ opiera o Michaila Južného a Igora Andrejeva. Trofej obhajujúca Argentína otvorila zapĺňanie svojej súpisky Guillermom Caňasom. S voľnou kartou účinkujúci hostitelia majú v kádri Philippa Kohlschreibera. V pozícii náhradníka figurujúce Česko predbežne disponuje Tomášom Berdychom.

Osem družstiev (okrem spomenutých aj Francúzsko, Švajčiarsko a Chorvátsko) rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Jeden duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Tím môžu tvoriť traja až piati hráči. Kritériom na výber účastníckych krajín bolo rebríčkové postavenie dvoch najlepších singlistov v renkingu ATP Entry po novembrovom šanghajskom Masters Cupe. Španieli Rafael Nadal (druhý v počítačovom poradí) a Ferrer (piaty v hodnotení) dosiahli najnižší súčet - 7. Na všetkých edíciách sa okrem Nemecka zúčastnili len Spojené štáty americké, ktoré sú so 4 trofejami spolu so Španielskom a Nemeckom historicky najúspešnejším štátom. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.