Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Svetové médiá o slovenskom fiasku a skvelom Seligerovi

TASR|10. feb 2002 o 06:48

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Ohlasy svetových médií na prehru hokejistov Slovenska s Nemeckom 0:3 v prvej fáze olympijského turnaja:

SID (Nemecko): "Nemecký tím urobil významný krok k postupu do hlavného turnaja. Zdolal najväčšieho favorita a má teraz najlepšie šance na víťazstvo v skupine. Slovákom nepomohla ani účasť šiestich hráčov z NHL, Nemci totiž bojovali a v bránke mali muža zápasu - Marca Seligera. Hviezdy ako Pálffy a Šatan zostali v tieni hokejistov, ktorých mená v Salt Lake City predtým nikto nepoznal."

AP (USA): "Brankár Seliger a gól Rumricha v oslabení sa postarali o prvé prekvapenie olympijského turnaja. Nepríjemná prehra pre najväčšieho favorita na postup do hlavnej fázy. Post brankára sa pred zápasom zdal byť najväčšou slabinou slovenských hokejistov, ale bola ním koncovka."

Hokejový svet (ČR): "Katastrofu Slovákov neodvrátil ani Pálffy! Ešte biednejšie ako pred štyrmi rokmi v Nagane vkročili Slováci do kvalifikačnej časti olympijského turnaja. Favorit pohorel na famóznom výkone brankára Seligera. Slováci si s húževnatým súperom nevedeli poradiť ani s pomocou hráčov z NHL."

USA Today (USA): "Šťastného patriotizmus, vášeň a plánovanie slovenskej senzácie na ZOH naštrbila nemecká efektívnosť hneď v prvý deň turnaja. Učebnicová defenzíva Nemcov a skvelý brankár znamenali prehru favorita."

Canadian Press (Kanada): "Slovenská hra s voľnými miestami pre hviezdy NHL skončila fiaskom. Umná hra outsidera so štyrmi hráčmi na obrannej modrej čiare slávila úspech. Slováci musia teraz vyhrať oba ďalšie zápasy a čakať, že Nemecko ešte stratí body."

NHL.com (USA/Kanada): "V kvalifikačnom turnaji už nejde všetko podľa plánu. Veľký outsider zaskočil Slovákov, ktorí v nedeľu musia bezpodmienečne zdolať Lotyšsko, aby ešte zostali v hre o postup. Defenzívne hrajúcim Nemcom vybojoval dva body brankár Seliger. Slovenský tím doplatil na to, že mal iba desiatich útočníkov a chýbali mu sily. Nemci dosiahli asi svoje najvýznamnejšie víťazstvo na medzinárodnom fóre."

mp

Súvisiace články