Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Svetová zimná univerziáda 2015 bude aj na Slovensku

Ilustračná snímka. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 30. apr 2014 o 12:29

Univerziáda bude u nás už po tretí raz, po prvý raz to bolo v roku 1987.

VYSOKÉ TATRY. Slovensko bude spoluorganizovať budúcoročnú 27. svetovú zimnú univerziádu so španielskou Granadou. Tá by sa mala uskutočniť na prelome januára a februára 2015.

Peter Chudý z organizačného výboru informoval, že od pondelka bola vo Vysokých Tatrách inšpekčná skupina Medzinárodnej federácie univerzitného športu.

Granada má problémy

"O tom, že Granada má problémy s organizáciou niektorých športových disciplín, sme sa dozvedeli v januári. Teraz je to už isté, že budeme spoluorganizátorom, nám ostáva necelý rok na to, aby sme dokázali splniť všetky úlohy, na ktoré mali Španieli štyri roky," povedal Chudý.

"Je pravdou, že sme nemuseli platiť poplatky, ani súperiť s ďalšími krajinami, na druhej strane je to pre nás výzva, pretože v tomto krátkom čase musíme pripraviť nielen športoviská, ale zabezpečiť a zarezervovať aj ubytovanie, keďže na univerziádach sa zúčastňuje takmer 50 krajín z celého sveta."

Štrbské Pleso a Osrblie

Slovensko bude organizovať súťaže v biatlone v Osrblí, bežeckom lyžovaní, severskej kombinácii a v skokoch na lyžiach na Štrbskom Plese.

V Osrblí sa predpokladá 250 účastníkov, na Štrbskom Plese 550 športovcov. Dohromady by tak malo na Slovensko zavítať takmer 800 športovcov s trénermi, servisnými pracovníkmi a ďalšími členmi výprav.

Univerziáda bude u nás po tretí raz, po prvý raz to bolo v roku 1987, druhýkrát bola v regióne pred 15 rokmi.

Zo Štrbského Plesa aj z Osrblia pôjde asi 20 hodín priamych prenosov cez Eurosport.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.