Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Svetová skupina - V Kalifornii pršalo, dohrávka v pondelok

SITA|Publikované 4. feb 2008 o 08:43

SAN DIEGO 4. februára (SITA, AFP) - Vrtochy počasia spôsobili, že stále nie sú známe mená všetkých štyroch semifinalistov Pohára federácie 2008 reprezentačných tenisových družstiev žien. V areáli Beach ...

SAN DIEGO 4. februára (SITA, AFP) - Vrtochy počasia spôsobili, že stále nie sú známe mená všetkých štyroch semifinalistov Pohára federácie 2008 reprezentačných tenisových družstiev žien. V areáli Beach and Tennis Club v kalifornskej La Jolle totiž v nedeľu vytrvalo pršalo, a tak sa neodohral ani jeden z troch naplánovaných súbojov druhého dňa štvrťfinálového stretnutia svetovej skupiny USA - Nemecko. Hoci neskôr prestalo pršať, organizátori rozhodli, že dohrávať sa bude v pondelok od 10.00 h miestneho času (19.00 h SEČ).

Po sobote je stav vyrovnaný 1:1, keď najskôr favorizovaná najznámejšia „mamička“ súčasného bieleho športu, domáca veteránka Lindsay Davenportová, podľahla tínedžerke Sabine Lisickej 1:6, 5:7. Česť domácich potom zachraňovala Ashley Harkleroadová suverénnym triumfom nad Tatjanou Malekovou 6:1, 6:3.

V prvej pondelkovej dvojhre by mali na dvorec s tvrdým povrchom Deco Turf nastúpiť v súboji jednotiek oboch tímov Lindsay Davenportová a Tatjana Maleková, po nich by mali prísť na rad druhé hráčky Ashley Harkleroadová a Sabine Lisická. Do záverečnej štvorhry sú predbežne nominované páry: Lindsay Davenportová, Lisa Raymondová - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová.

Postup medzi štyri najlepšie tímy tohtoročnej edície Pohára federácie si počas uplynulého víkendu vybojovali v zostávajúcich štvrťfinálových dueloch Rusko, Čína a Španielsko.


USA - NEMECKO 1:1 priebežne - prerušené pre dážď, dohrávka v pondelok

(La Jolla - Kalifornia, Beach and Tennis Club, tvrdý povrch DecoTurf vonku, kapacita 3000 divákov)


SOBOTA

Lindsay Davenportová - Sabine Lisická 1:6, 5:7

Ashley Harkleroadová - Tatjana Maleková 6:1, 6:3


Pondelkový program (19.00 h SEČ):

Lindsay Davenportová - Tatjana Maleková

Ashley Harkleroadová - Sabine Lisická

Lindsay Davenportová, Lisa Raymondová - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová


Súvisiace články