Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Svetová premiéra unikátnych korčúľ

SITA|27. dec 2006 o 17:09

MOLDAVA NAD BODVOU 27. decembra (SITA) - V Moldave nad Bodvou v stredu pribudla netradičná možnosť športových aktivít. Primátor mesta István Zachariaš slávnostne sprístupnil novú viacúčelovú športovo-spoločenskú ...

MOLDAVA NAD BODVOU 27. decembra (SITA) - V Moldave nad Bodvou v stredu pribudla netradičná možnosť športových aktivít. Primátor mesta István Zachariaš slávnostne sprístupnil novú viacúčelovú športovo-spoločenskú halu s novým syntetickým klziskom. Moldava je tak po Bratislave ďalším mestom na Slovensku, kde budú mať najmenší hokejisti, školská mládež, verejnosť i rôzne záujmové partie možnosť pravidelne využívať umelú - syntetickú ľadovú plochu - na hokej či korčuľovanie. "O tejto možnosti sme sa spolu s viacerými primátormi dozvedeli vlani na jednom zo zasadnutí ZMOS-u. Zaujalo ma to a na mestskom zastupiteľstve sme rozmýšľali nad vhodným priestorom pre túto plochu. Rozhodli sme sa pre nevyužitý a chátrajúci areál bývalej kotolne," povedal primátor mesta I. Zachariaš.

Streda však priniesla v Moldave aj jednu svetovú premiéru. Po prvý raz predstavili verejnosti vynález slovenského autora Branislava Moravčíka z Bratislavy (bývalý hokejista, dnes metodik a tréner hokejovej prípravky - pozn. SITA), ktorý špeciálnou úpravou korčuliarskych nožov dosiahol efekt zrýchleného pohybu na syntetickej ploche. Zástupcovia "Nadácie Hokej pre všetkých“ odovzdali mestu Moldava ako dar 10 párov takto upravených kompletov pre popularizáciu najatraktívnejšieho a najúspešnejšieho slovenského kolektívneho športu. "Chceme aj touto cestou pomôcť všade tam, kde niet dostatok prostriedkov na budovanie klasických zimných štadiónov," informoval za "Nadáciu hokej pre všetkých" predseda správnej rady Milan Muška. "Nadácia hľadá možnosti spolufinancovania a inej podpory rozširovania týchto plôch na Slovensku, keďže obstarávacie aj prevádzkové náklady sú mnohonásobne nižšie ako na zimné štadióny či klziská s mraziacim systémom. Záujem prejavili aj iní primátori, takže v budúcom roku už syntetický ľad nebude ani na Slovensku neznámym pojmom."

Vo vedení nadácie sú i ďalšie známe osobnosti ako mnohonásobný čs. hokejový reprezentant Milan Kužela (majster sveta zroku 1972, člen Siene slávy slovenského hokeja), Štefan Nižňanský (bývalý riaditeľ marketingu SZĽH - autor projektu a tvorca Siene slávy slovenského hokeja) i Dušan Pašek ml. (aktívny hráč extraligového bratislavského Slovana).


Súvisiace články