Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Švehlovi pomohli horúce kúpele odohrať už 500. zápas v NHL

TASR|25. okt 2001 o 14:57

Sunrise 25. októbra (TASR) - V stredajšom stretnutí NHL Florida - Washington (3:4) sa zaujímavým spôsobom zapísali do štatistík aj slovenskí hokejisti ...

Sunrise 25. októbra (TASR) - V stredajšom stretnutí NHL Florida - Washington (3:4) sa zaujímavým spôsobom zapísali do štatistík aj slovenskí hokejisti Peter Bondra a Róbert Švehla. Švehla odohral jubilejný 500. zápas v NHL a dva góly washingtonského ostrostrelca zvýšili kvótu Bondrových presných streleckých zásahov proti floridským panterom v 35 stretnutiach na 24.

Bondrovi sa v americkom štáte Florida strelecky neuveriteľne darí. V 39 zápasoch proti Tampa Bay Lightning strelil Slovák 14,6 percenta zo všetkých svojich 389 gólov v NHL (35). "Na Floride som mal v posledných rokoch trocha streleckého šťastia, ale teraz to bol iba ďalší zápas. Majú tu nových gólmanov, možno i to je ten rozdiel," povedal skromne Peter Bondra. "Strieľa vážne odvšadiaľ. Strelu z jeho hokejky vždy musíme čakať z každej pozície. Pri prečíslení 2 na 1 je na 75 percent isté, že vystrelí práve on," povedal po zápase Róbert Švehla.

"Železný muž" Floridy odohral proti Washingtonu v klubovom drese jubilejný 500. zápas a dnes každým novým stretnutím utvára klubový rekord v počte odohratých zápasov bez prerušenia. Aktuálne číslo tohoto počtu je 227, pričom za šesť rokov v tíme vynechal Slovák len šesť zápasov. Recept na túto úctyhodnú bilanciu je jednoduchý. "Každý deň si dám horúci kúpeľ. Je to dobré pre svaly," povedal Švehla, ktorý za sezónu absolvuje celkovo dve až tri masáže a pravidelné krátke strečingové cvičenia. To je rovnaký počet, ako si niektorí jeho spoluhráči ordinujú denne. Bývalý Trenčan je na najlepšej ceste prekonať i klubový rekord v celkovom počte stretnutí, ktorý drží s 552 zápasmi Scott Mellanby.

Súvisiace články