Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Švehla rozhodol o víťazstve Toronta

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Róbert Švehla rozhodol o víťazstve Toronta 5:4 nad Washingtonom v utorkovom stretnutí NHL. Slovenský obranca si najskôr v druhej tretine pripísal

dve asistencie, aby pätnásť minút pred koncom zápasu prestrelil v presilovke brankára Capitals Olafa Kölziga. "Máme za sebou úspešné zápasy s dobrými súpermi, čo nám dodáva viac sebavedomia," povedal Švehla, ktorého služby ocenil aj tréner Maple Leafs Pat Quinn. "Hrá dobre v každej pozícii a do nášho klubu sa veľmi hodí." Na 4:4 vyrovnával v drese Capitals svojím prvým gólom sezóny útočník Ivan Čiernik. Víťazný gól Montrealu dosiahol dve minúty po začiatku poslednej tretiny po prihrávke Richarda Zedníka Saku Koivu.

Boston - Calgary 7:2 (3:0, 3:1, 1:1). Góly: 11. McInnis (Zamuner, Sweeney), 11. Murray, 15. Knuble (Thornton, Murray), 21. Murray (Thornton, Knuble), 37. Murray (Thornton, OďDonnell), 38. Rolston (Gill), 49. Rolston (Girard, Stock) - 22. Iginla (Conroy, Drury), 52. Gelinas (Buzek). Montreal - Atlanta 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), 26. Gilmour (Rivet, Traverse), 30. Bulis (Perreault, Petrov), 42. Koivu (ZEDNÍK) - 37. Kozlov (Savard, Heatley), 46. Tjärnqvist (Savard, Kozlov). Toronto - Washington 5:4 (1:2, 3:2, 1:0), 14. Antropov (Reichel, Pilař), 21. Kaberle (Antropov, Mogiľnyj), 25. Reichel (Domi, ŠVEHLA), 29. Renberg (ŠVEHLA, Mogiľnyj), 45. ŠVEHLA (Kaberle, Renberg) - 19. Zubrus (Eminger, Nylander), 20. Johansson (Lang, Nylander), 31. Nylander, 38. ČIERNIK (Zubrus).