Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Švehla dal gól a na ďalší prihral, Bicek dostal 5 + do konca zápasu

TASR|12. feb 2003 o 06:43

New York 12. februára (TASR) - Piati slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na stredu v NHL, najvýraznejšie gólom a asistenciou obranca Toronta ...

New York 12. februára (TASR) - Piati slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na stredu v NHL, najvýraznejšie gólom a asistenciou obranca Toronta Róbert Švehla. Do štatistík noci zásadne prenikol aj krídelník New Jersey Jiří Bicek, ktorého rozhodcovia poslali predčasne pod sprchy.

Švehla v zápase proti Edmontonu najprv asistoval pri prvom góle domácich, záverečný zásah Maple Leafs bol jeho štvrtým v sezóne, ale hostia vyhrali 5:4. Bicek bol smutnou postavou zápasu Colorado - New Jersey (3:1). V prvej tretine zvýšil pri jeho vylúčení za krošček na 2:0 Derek Morris a za stavu 3:1 pre domácich tri a pol minúty pred koncom stratil úplne nervy. V čase, keď hostia chystali záverečný tlak v pokuse o skorigovanie a vyrovnanie, Bicek protihráča narazil zozadu, za čo dostal 5-minútový trest plus osobný DKZ.

Výsledky:

NY Islanders - Tampa Bay 6:2, Montreal - Boston 3:1 (Stümpel za hostí 0+1), Toronto - Edmonton 4:5 (Švehla za domácich 1+1), Buffalo - St. Louis 2:3 (Demitra za hostí 0+1), Nashville - LA 2:3 (Országh 0+1 - Pálffy 1+0), Dallas - Carolina 2:1 po predĺžení, Colorado - New Jersey 3:1