Švédi zaskočili Francúzsko a zvíťazili 2:0

Peter Klimko|19. jún 2012 o 20:45

Švédi sa lúčia s Eurom víťazstvom, Francúzi sa vo štvrťfinále stretnú so Španielskom.

Švédi sa lúčia s ME víťazstvom nad reprezentáciou "galského kohúta".

info
EURO 2012
Utorok 19.6.

20.45: Švédsko - Francúzsko 2:0
20.45: Anglicko - Ukrajina 1:0

Francúzsku sa v závere skupinovej fázy ME 2012 vo futbale nepodarilo obhájiť priebežné prvé miesto a po prehre so Švédmi (0:2) si v sobotu 23. júna o 20.45 zahrajú štvrťfinále proti obhajcom titulu Španielom.

Strelecky aktívnejší tím Laurenta Blanca neubránil v 54. minúte hviezdu súpera Ibrahimovića a ten parádne skóroval.

V závere duelu vyšiel žlto-modrým brejk, z ktorého Larsson zvýšil na konečných 2:0.

Švédsko sa aj napriek víťazstvu už do ďalšej fázy nezapojí.

ico

Švédsko - Francúzsko 2:0 (0:0)

D-skupina

1:0

2:0

Góly: 54. Ibrahimović, 90.+1 S. Larsson

ŽK: 70. A. Svensson, 81. Holmén - 68. Mexés, rozhodovali: Proenca - Bertino Miranda, Ricardo Santos (všetci Portug.)

Švédsko: Isaksson - Granqvist, Mellberg, J. Olsson, M. Olsson, S. Larsson, Svensson (79. Holmén), Källström, Bajrami (46. Wilhelmsson), Ibrahimović, Toivonen (78. Wernbloom)

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Rami, Mexes, Clichy, Ben Arfa (59. Malouda), Nasri, A. Diarra, M´Vila, Ribéry, Benzema

Tabuľka:

1. Anglicko 3 2 1 0 5:3 7
2. Francúzsko 3 1 1 1 3:3 4
3. Ukrajina 3 1 0 2 2:4 3
4. Švédsko 3 1 0 2 5:5 3

Aktéri hodnotia:

Laurent Blanc, tréner Francúzska: "Švédsko dnes zdolalo jeden priemerný francúzsky tím. Musím však uznať, že súper bol lepší v každej formácii."

Erik Hamren, tréner Švédska: "Boli sme aj pred týmto zápasom plne motivovaní a chceli sme hrať v plnej sile. Tým sme chceli prejaviť aj úctu voči ostatným tímom v skupine."

ONLINE PRENOS:

info
Štvrťfinále:

ŠT, 21.6. (A): Česko - Portugalsko (Varšava)
PI, 22.6. (B): Nemecko - Grécko (Gdansk)
SO, 23.6. (C): Španielsko - Francúzsko (Doneck)
NE, 24.6. (D): Anglicko - Taliansko (Kyjev)

90.+4 min - Veľká šanca žlto-modrých, Källströma však vychytal Lloris.

90.+1 min - Švédsku vyšiel rýchly protiútok, Holmén najprv pri ňom v jasnej šanci nastrelil brvno, ale lopta sa odrazila k Larssonovi, ktorý sa už nemýlil - 2:0.

89. min - Brejk a pri ňom Wilhelmsson faulovaný Debuchym.

87. min - Benzema zblokovaný, roh Francúzska.

86. min - Källströmova strela vedľa.

XXX - Francúzsko sa snaží vyrovnať. Tlak narastá.

83. min - Roh a po ňom práve Giroud tesne vedľa.

83. min - Giroud strieda M´Vilu.

82. min - Ménez sa ocitol v dobrej pozícii, loptu ale dobre netrafil a tak ju obrana odvrátila na roh.

81. min - Nedovolený zákrok Holména ocenený žltou kartou.

80. min - Švédska akcia, obrana Blancovho tímu si poradila.

78. min - Striedajú aj Švédi, dole Toivonen a Svensson, do hry Wernbloom a Holmén

77. min - Ménez nahradil Nasriho.

75. min - Ibrahimovićov pokus nepresný.

72. min - M´Vila tvrdo vystrelil zo 17 m, Isaksson vyrazil.

69. min - Švédi si pýtali pokutový kop.

68. min - Mexes dostal po faule na Toivonena žltú kartu a v ďalšom zápase i nezahrá.

66. min - Francúzsko v tlaku, Po Diarrovej práci sa k zakončeniu dostal Benzema, ktorého zblokovala obrana.

64. min - Aktivita Francúzov a roh. Po ňom nebezpečný pokus Nasriho, ktorý tesne minul.

63. min Wilhelmsson fauloval Debuchyho.

59. min - Ben Arfu nahradil Malouda.

57. min - Opäť severskí futbalisti v šanci. Ibrahimović poslal pas do 16-ky na Wilhelmssona, toho v uhle vychytal Lloris. Švédi kopú roh. Po ňom šanca Mellberga a famózny zákrok gólmana súpera.

55. min - Larsson prišliapol nohu A. Diarru.

54. min - Švédsko prekvapilo Francúzov a po parádnom zakončení Ibrahimovića vedú 1:0. Gólu predchádza výborný center Granqvista z pravej strany.

Foto - SITA/AP

52. min - Ribéryho prienik do 16-ky, roh Blancovho výberu.

51. min - Kombinácia Francúzov, Benzema dostal na hranici ofsajdu prihrávku za obranu, zasekol si loptu a tesne minul.

49. min Debuchy fauloval Wilhelmssona.

XXXX - Wilhelmsson vystriedal Bajramiho.

46. min - Začal sa II. polčas.

XXX - Francúzsko vedie nad Švédskom 12:4 na strely.

XXX - Po prvom polčase prihliadnúc aj na priebežný stav (0:0) duelu Anglicko - Ukrajina by sa v poradí D-skupiny nič nezmenilo, do štvrťfinále by v prípade, že sa duely skončia takto, postupovali z 1. meista Francúzi a z 2. Angličania.

45.+1 min - Toivonena zastavil pri rýchlej akcii Švédska ofsajd.

42. min - Benzema netrafil bránu.

38. min - Källström zostrelil Nasriho. Rozhodca netrestá.

34. min - Akcia Švédov po pravej strane, Debuchy zblokoval center.

31. min - Francúzi kombinujú na 16-ke súpera, napokon lopta končí u Isakssona.

29. min - Svensson fauloval Ribéryho, Nasri priamy kop z 18 m nevyužil na lepší center.

25. min - Priamy kop "galského kohúta", Rami z 27 m nad.

22. min - Källströmov priamy kop nebezpečenstvo pre Francúzov neznamenal.

18. min - Tvrdý faul A. Diarru na Ibrahimovića, rozhodca Proença ho žltopu kartou nepotrestal.

14. min - Benzema vybojoval roh.

10. min - Dlhá lopta na Toivonena, ten zvládol súboj s Mexesom, ale v nájazde na brankára súpera volil blafák doprava, kde už bol vo veľkom uhle a len nastrelil bránkovú konštrukciu.

8. min - Šanca Francúzska, akcia Benzemu s Ribérym ale gólom neskončila. Isaksson pohotovo zasiahol.

6. min - Ibrahimović faulovaný.

4. min - Švédi sú aktívni, ďalší center z ľavej strany, Larsson hlavou len do miest, kde stál Lloris.

3. min - Dobrá pležitosť pre Toivonena, ktorý dostal center zľava do 16-ky, ale hlavou dával nad.

2. min - Na opačnej strane faul A. Diarru.

1. min - Svensson fauloval Ribéryho.

1. min - Hneď po rozohrávke brejk a nepresný pokus Ben Arfu.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Švédi zaskočili Francúzsko a zvíťazili 2:0