Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Švédi sa tešia na návrat miláčika Larssona

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

Obaja súperi sa naposledy stretli pred piatimi rokmi v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2000 a Švédi vyhrali v Štokholme 1:0. Dnes vstupujú do turnaja s hviezdnym útočným duo Larsson - Ibrahimovič. Najmä okolo Henrika Larssona, ktorý ukončil .

Obaja súperi sa naposledy stretli pred piatimi rokmi v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2000 a Švédi vyhrali v Štokholme 1:0. Dnes vstupujú do turnaja s hviezdnym útočným duo Larsson - Ibrahimovič. Najmä okolo Henrika Larssona, ktorý ukončil pôsobenie v Celticu Glasgow, bolo dusno, pretože úspešný kanonier pred časom ohlásil koniec reprezentačnej kariéry. Na naliehanie švédskych fanúšikov i prezidenta Európskej futbalovej asociácie Lennarta Johanssona sa rozhodol vrátiť a pomôcť mužstvu na turnaji. Proti Bulharom nastúpil už na MS 1994 v USA v boji o tretie miesto. Celé Švédsko je zvedavé na to, ako bude na hrote spolupracovať s Ibrahimovičom z Ajaxu Amsterdam. "V príprave sme si na seba zvykali. Až na trávniku sa ukáže, ako to bude fungovať," vyhlásil 32-ročný Larsson. "Máme v mužstve výrazné individuality. Naša sila je v kolektívnom poňatí," doplnil ho druhý z dvojice útočníkov.

Z bulharskej strany je otázny štart Martina Petrova z bundesligového Wolfsburgu. "Ak vyhráme, stúpne nám sebavedomie. Švédi sú takticky dobre pripravení. Naši hráči sú po dlhej sezóne dosť unavení. Sme však odhodlaní ísť nadoraz," povedal Petrov. (mb)

Pravdepodobné zostavy

ŠVÉDSKO: 1 Isaksson - 2 Lučič, 3 Mellberg, 15 Jakobsson, 5 Edman - 21 Wilhelmsson, 6 Linderoth, 16 Källström, 9 Ljungberg - 10 Zlatan Ibrahimovič, 11 Larsson. BULHARSKO: 1 Zdravkov - 7 Borimirov, 18 Pažin, 3 Kirilov, 4 Petkov - 13 Peev, 15 Hristov, 19 S. Petrov, 17 M. Petrov - 21 Jankovič, 9 Berbatov.

Rozhoduje Angličan Mike Riley.

Súvisiace články