Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Švéd Alfredsson patrí do konca kariéry Ottawe

Sportnet|30. mar 2004 o 00:00

OTTAWA - Miliardár Eugene Melnyk potvrdil, že má záujem "vybudovať z Ottawa Senators konkurencieschopný hokejový klub". Melnyk v nedeľu podpísal viacročný kontrakt s kapitánom mužstva Danielom Alfredssonom. Tridsaťjedenročný Švéd zakončí svoju kariéru ..

OTTAWA - Miliardár Eugene Melnyk potvrdil, že má záujem "vybudovať z Ottawa Senators konkurencieschopný hokejový klub". Melnyk v nedeľu podpísal viacročný kontrakt s kapitánom mužstva Danielom Alfredssonom. Tridsaťjedenročný Švéd zakončí svoju kariéru v drese Senators.

Kontrakt mu podľa agentúry Canadian Press v najbližších piatich sezónach zaručuje príjem 32,5 milióna dolárov. Ďalších 7,5 získal ako podpisový bonus. V zmluve je zakotvená aj opcia na tri ročníky. V prípade ich využitia bude Alfredsson lídrom Ottawy až do roku 2012 a získa bezmála 48 miliónov dolárov.

V prebiehajúcej sezóne, v ktorej hrá za 5,05 milióna, je Alfie spoločne s Mariánom Hossom najproduktívnejším hráčom tímu so 78 bodmi. Reprezentant Tre kronor v uplynulých mesiacoch dosiahol niekoľko míľnikov v NHL - odohral svoj 600. zápas, strelil 200. gól a dosiahol 500. bod. Jeho bohatá štatistika sa pritom viaže výhradne na pôsobenie v hlavnom meste Kanady, kam pred sezónou 1995/96 prišiel z Frölundy. Kapitánske céčko nosí už od roku 1999.

"Daniel je mimoriadne kvalitná ľudská osobnosť s výbornými vlastnosťami. Za roky jeho pôsobenia sa stal dôležitou súčasťou tváre nášho klubu a aj preto sme veľmi radi, že s nami zostane dlhšie," privítal podpis zmluvy generálny manažér John Muckler.

(tasr, sb)

Súvisiace články