Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Svatošova prihrávka na gól spečatila výhru Colorada

TASR|10. apr 2004 o 08:21

New York 10. apríla (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu tromi zápasmi 1. kola play off, v ktorých sa predstavili aj dvaja slovenskí ...

New York 10. apríla (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na sobotu tromi zápasmi 1. kola play off, v ktorých sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti. V stretnutí Colorado - Dallas (5:2) asistoval pri záverečnom góle domácich Marek Svatoš, na ľade Bostonu sa montrealský Richard Zedník do tabuliek produktivity nezapísal.

V bostonskom FleetCentre domáci zdolali Montreal 2:1 až gólom v predĺžení, keď oba presné zásahy Bruins zariadilo trio Michael Nylander - Sergej Samsonov - Patrice Bergeron. Nylander otvoril v 16. minúte skóre po asistenciách spoluhráčov z útoku a v 86. sekunde predĺženia prekonal Jose Theodora po prihrávke švédskeho útočníka Bergeron. Členovia druhého útoku Bruins tak v dvoch zápasoch tejto série získali už 11 bodov. Strelecké suchoty Habs v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár ukončil Patrice Brisebois, ktorý po 33 sekundách využil presilovku o dvoch hráčov. Richard Zedník v drese Canadiens strávil na ľade necelých 18 minút a trikrát ohrozil domáceho gólmana Andrewa Raycrofta.

Prvé víťazstvo v play off od roku 1995 zaznamenalo Calgary, keď po výsledku 2:1 na ľade Vancouveru vyrovnalo stav série. Hostia mali raketový nástup, keď sa v úvode počas 50 sekúnd presadil Jarome Iginla a prvým gólom v play off v kariére Matthew Lombardi. "Bolo výborné, že sme dali rýchly gól a druhý zásah nás povzbudil ešte viac," povedal Iginla. "V prvom zápase sme nehrali dobre. Tentoraz sme sa však rýchlo dostali do vedenia, ktoré sa nám aj podarilo udržať." Canucks v polovici zápasu v presilovke znížili Markusom Näslundom, no gólman Miikka Kiprusoff žiaril a v poslednej tretine odolal jedenástim streleckým pokusom domácich hráčov.

Colorado využilo nedisciplinovanosť hokejistov Dallasu a vďaka trom gólom v presilovkách zdolali Stars 5:2. "Nabudúce musíme hrať disciplinovanejšie," povedal center hviezd Mike Modano, ktorý v početnej výhode otvoril skóre. "Lavíny vyhrali oba domáce zápasy a teraz je na nás, aby sme im požičané vrátili," dodal strelec druhého gólu hostí Chris Therien. Zlomovým momentom bolo príliš veľa hráčov hostí na ľade v závere prvej časti. V následnej presilovke strhol vedenie na stranu domácich 2,8 sekundy pred koncom tretiny Alex Tanguay a po góloch Petra Forsberga a Dana Hinoteho v oslabení viedli Avalanche už 4:1. V druhom zápase v play off si druhý bod za asistenciu pripísal Marek Svatoš, keď sa podieľal na záverečnom góle zápasu, ktorý padol v presilovke z hokejky Steve Konowalchuka.

Východná konferencia:

BOSTON - MONTREAL 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. Nylander (Bergeron, Samsonov), 62. Bergeron (Nylander, Samsonov) - 36. Brisebois (Kovaľov, Koivu). Strely na bránku: 19:26, brankári: Raycroft - Theodore, 17.565 divákov. Stav série: 2:0.

Západná konferencia:

VANCOUVER - CALGARY 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Näslund (Ručinský, Salo) - 4. Iginla (Leopold, Simon), 4. Lombardi. Strely na bránku: 26:24, brankári: Cloutier - Kiprusoff, 18.630 divákov. Stav série: 1:1.

COLORADO - DALLAS 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Sakic (Forsberg, Hejduk), 20. Tanguay (Blake, Sakic), 27. Forsberg (Tanguay, Hejduk), 34. Hinote (Nikolišin), 44. Konowalchuk (Blake, SVATOŠ) - 9. Modano (Turgeon, Bure), 38. Therien (Arnott, Morrow). Strely na bránku: 27:21, bankári: Aebischer - Turco, 18.007 divákov. Stav série: 2:0.