Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Svatoš rozhodol o víťazstve Colorada v predĺžen

TASR|15. apr 2004 o 08:54

New York 15. apríla (TASR) - V zámorskej hokejovej NHL zažiarili v playoff zápasoch v noci na štvrtok dvaja Slováci.

Hrdinom večera v Dallase, kde zvíťazilo Colorado nad Stars 3:2 a v sérii tak vedie 3:1 na zápasy, bol slovenský útočník Marek Svatoš. Dvadsaťjedenročný Košičan, ktorý v základnej časti odohral za lavíny len štyri zápasy, strelil v 6. minúte druhého predĺženia víťazný gól. Podľa zámorských médií je prekvapujúco Svatoš tajným tromfom Colorada, keď v štyroch zápasoch playoff má na konte gól a dve asistencie.

Prvou hviezdou večera v ottawskom Corel Centre bol Marián Hossa, ktorý dal víťazný gól senátorov proti Torontu 4:1. Ottawa sa tak vrátila do série, v ktorej vyrovnala stav na 2:2. Hossa patrí s tromi gólmi medzi najlepších kanonierov playoff, jeho spoluhráč Peter Bondra však naďalej prežíva gólové suchoty.

Kanadské bodovanie v playoff si vylepšil aj prvou asistenciou Michal Handzuš, ktorý prispel k víťazstvu Philadelphie nad New Jersey 3:0. V sérii vedú letci nad diablami 3:1 na zápasy.

Najmä zásluhou ruského brankára Nikolaja Chabibulina, ktorý zaznamenal už tretie čisté konto v playoff, má blízko aj Tampa Bay. Lightnings zvaťazili nad NY Islanders 3:0 a v sérii vedú 3:1 na zapasy.